3481 0

Як скласти річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель?

Мінсоцполітики роз’яснило порядок заповнення форми річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель та додатку до річного плану закупівель.

В Міністерстві зазначили, що протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану або змін до нього замовникам необхідно направити їх Державному підприємству «Зовнішторгвидав України» за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку від 15.09.2014 р. № № 1106.

Річний план закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, складається виключно суб’єктами, які є замовниками у розумінні Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».

В Міністерситві роз’яснили, що при заповненні річного плану у графі 3 «Очікувана вартість предмета закупівлі» замовником указується сума, яка фактично планується для закупівлі з урахуванням податків і зборів цифрами та словами, у разі якщо така сума без урахування ПДВ дорівнює або перевищує межі, встановлені ч. 1 ст. 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель». При цьому для суб’єктів, які є замовниками відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 1Закону України «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності» указується сума, яка фактично планується для закупівлі з урахуванням податків і зборів цифрами та словами, якщо така сума з урахуванням податків і зборів перевищує межі, визначені у ч. 3 ст. 2 вказаного Закону.

Зверніть увагу, що у разі планування процедури запиту цінових пропозицій очікувана вартість розраховується з урахуванням ПДВ. Тобто, сума, яку фактично планує витратити замовник на закупівлю товарів і послуг, для яких існує постійно діючий ринок, що з урахуванням податків і зборів не повинна перевищувати 300 тисяч гривень.

При цьому інформація щодо очікуваної вартості предмета закупівлі є відкритою та підлягає оприлюдненню.

До річного плану закупівель по формі річного плану, що здійснюються без проведення процедур закупівель складаєтьсясаме «Додаток до річного плану», графи 4 та 5 якого не заповнюються, при цьому у графі 1 «Предмет закупівлі» необхідність у зазначенні показника десятого знака відповідного державного класифікатора відсутня.

При цьому замовник може складати «Додаток до річного плану» в цілому як на рік, так і поступово протягом року. У разі поступового планування або наявності змін (заплановано нові закупівлі тощо) «Додаток до річного плану» складається та оприлюднюється щокварталу, тобто у будь-який день кварталу, починаючи з початку року. У разі якщо змін щодо закупівель не відбувалось, необхідність у оприлюдненні «Додатку до річного плану» повторно протягом цього року відсутня.

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 19.12.2014 р. 



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)