Закупівля комунальних послуг (електроенергії, газу, води тощо). Як зараз проводити?
Зокрема це питання стосувалося проведення відкритих торгів по закону, наприклад, якщо замовник провів двічі відкриті торги і до нього на ці торги не прийшла достатня кількість учасників, що робити зараз? Зараз ви можете скористатися постановою про особливості і укласти в такому випадку прямий договір. Чому така позиція озвучується?
Механізми, які містить постанова про особливості пов’язані з тим, що у країні війна і очевидно вони м'якші і гнучкіші ніж ті, які регулюються на законодавчому рівні. Об’єктивно під час війни є необхідність, щоб закупівлі здійснювалися трохи спрощено, гнучкіше, тому якщо ви використовували закон і оголошували процедури відкритих торгів і у вас на сьогодні ці процедури не відбулися через недостатню кількість учасників, то ви можете скористатися тим положенням особливостей, які розроблені на виконання умов закону і дозволяють в такому випадку укласти прямий контракт.
В постанові про особливості передбачено, що навіть, якщо один раз у вас не відбудуться відкриті торги, через недостатню кількість учасників, то в такому разі ви можете одразу укладати прямий контракт.
ІРИНА ЛИТВИНЧУК