Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.11.19
4562 0
Друкувати
Обране

Запит персональних даних учасників публічних закупівель повинен бути обґрунтованим

Система електронних публічних закупівель ProZorro сповідує принцип “всі бачать все”. Іншими словами, всі, в кого є доступ до Інтернету, можуть моніторити та аналізувати на порталі prozorro.gov.ua, як держава витрачає наші з вами гроші.

Закон України “Про публічні закупівлі” не регулює питання збору, обробки та зберігання персональних даних. Державні установи та підприємства (Замовник) на власний розсуд визначають, які саме документи бізнес (Постачальник) має надати у складі тендерної пропозиції. Усе, що завантажує Постачальник до системи ProZorro, на певному етапі (залежно від типу процедури) стає публічною інформацією.

Якщо Постачальник бере участь у закупівлі, в якій Замовник вимагає скани його паспорту/ідентифікаційного коду тощо, значить, він добровільно погоджується на розміщення своїх персональних даних у відкритому доступі системи. Втім, у Постачальника завжди є право оскаржити таку вимогу Замовника або звернутися до нього із пропозицією виключити її з відповідного переліку обов'язкових документів, які Постачальник має надати. 

Натомість Згідно з Законом України “Про захист персональних даних”, у сфері електронної комерції обов'язковою є згода на обробку персональних даних. Підприємці, які планують брати участь у публічних закупівлях, мають підтвердити дозвіл на обробку таких даних при реєстрації на електронному майданчику, авторизованому у системі. 

Команда ProZorro занепокоєна неправомірним використанням персональних даних, в тому числі учасників публічних закупівель. Таке заволодіння шахраями даними є злочином. ProZorro рекомендує бізнесу відстоювати право на обґрунтований запит персональних даних, а саме:

  1. уважно вивчати, які саме документи запитує Замовник;

  2. у разі якщо Замовник запитує ваші як Постачальника персональні дані, звернутися до Замовника за роз'ясненнями через електронну систему. Часто такі вимоги можуть бути виключені з тендерної документації Замовником;

  3. оскаржуйте умови тендерної документації, якщо Замовник не надає обґрунтованого запиту на документи, які містять персональні дані;

  4. якщо ваші дані були неправомірно використані - негайно звертайтеся до поліції.

    ProZorro

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі