Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.05.23
714 0
Друкувати
Обране

Зміни до правил оборонних закупівель вже забезпечують додаткову прозорість, - Надія Бігун

Уряд запровадив зміни до правил оборонних закупівель, які мають зробити цей процес ще більш прозорим і відкритим. Про те, що саме змінилося в правилах, розповіла заступник Міністра економіки України Надія Бігун в ефірі телемарафону "Єдині новини".

«Уряд на виконання змін до закону про оборонні закупівлі прийняв порядок визначення предмету закупівлі для продуктів харчування для того, щоб при закупівлі за каталогами чітко визначалось – чи це продукти харчування, чи це послуги. Також визначені вимоги до оголошення про незбройні нетаємні закупівлі, які мають публікуватись на ProZorro до того, як відбудеться закупівля. Ці зміни вже почали діяти і вони вже забезпечують додаткову прозорість», - пояснила Надія Бігун.

Теперішні зміни стосуються товарів, які не є озброєнням, військовою технікою, та не є таємними. Усе, що стосується речового майна, продуктів харчування, паливно-мастильних матеріалів та інших товарів, які не мають відношення до зброї. Це зроблено для того, щоб і журналісти, і громадськість змогли побачити звіт про закупівлю.

«Це однозначно велика перемога. Такі зміни матимуть сильний вплив на ефективність витрачання грошей і на перспективні корупційні ризики, тому що не буває корупції в тих закупівлях, де гарна ціна. Вона лише можлива тоді, де ціна завищена. Тепер, буде одразу видно, якщо ціна завищена. До таких закупівель буде одразу привернута увага», - резюмувала Надія Бігун.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі