Нашi сайти:

Актуально з форуму: отримуємо благодійну допомогу у грошовій формі

На спеціальний фонд підприємства надійшли благодійна допомога у грошовій формі. Як правильно провести надання благодійної допомоги у грошовій формі та які документи необхідно оформити?


Оприбуткування благодійних внесків у формі грошових коштів здійснюється установою на підставі:

— прибуткового касового ордеру (ф. КО-1) — якщо готівка надійшла до каси установи;

— виписки з спеціального реєстраційного рахунку — якщо благодійні внески надійшли на рахунок установи.

Крім того, оскільки надходження благодійної допомоги у кошторисі не заплановано, то у разі її фактичного отримання необхідно внести зміни до кошторису в частині спеціального фонду. Підставою для цього буде довідка Держказначейської служби про підтвердження надходжень на спеціальні реєстраційні рахунки та довідка про зміни до кошторису. На це указує п. 47 та 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.

Також нагадаємо, що установи, які отримують, зокрема, гранти, дарунки та благодійну допомогу, зобов’язані складати «Звіт про надходження і використання коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень бюджетних установ» (форма № 4-2д, № 4-2м).

Про особливості отримання благодійної допомоги у грошовій формі також читайте у консультації «Нюанси отримання благодійної допомоги» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2014, № 33).

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі