Як в ф. № 1ДФ відобразити благодійну допомогу, надану військовослужбовцям?

Фіскали в Базі знань роз’яснили за якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума (вартість) благодійної допомоги, надана благодійниками-СГ на користь платників податків, визначених пп. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.


Контролери зазначили, що сума (вартість) благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню та надана благодійниками - суб'єктами господарювання платникам податку, визначеним пп. 165.1.54 ПКУ, відображається в ф. № 1ДФ під ознакою «169».

При цьому у разі якщо сума (вартість) благодійної допомоги, яка надана благодійниками - суб'єктами господарювання платникам податку, визначеним пп. 165.1.54 ПКУ, підлягає оподаткуванню, то така сума відображається в  ф. № 1ДФ під ознакою «127».

Нагадаємо, що не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога, що надається згідно з пп. 165.1.54 ПКУ:

а) у будь-якій сумі (вартості), що надається:

платникам податку, визначеним абз. 2 пп. «а» та пп. «б» п.п. 165.1.54 ПКУ, - для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

платникам податку, визначеним абзацами 3 -5 пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ, - для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

б) у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 1000 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, - на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається КМУ, що виникли у платників податку, визначених пп. 165.1.54 ПКУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ПКУ і платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.

 
Теги: військові


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі