Інформація по темі "" | Публікації по тегу
27.09.22
3406 0
Друкувати
Обране

На подання декларації за 2021 рік дадуть два місяці — проект

Уже наприкінці року Україна має звітувати про те, які ж заходи вживаються для боротьби з корупцією. Тому воєнний стан не повинен виправдовувати неподання декларацій, аби не завадити євроінтеграції.

З огляду на це, народний депутат Давід Арахамія зареєстрував проект «Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу» (№8071), повідомляє «Закон і Бізнес».

Попри обтічну назву, він має прагматичну мету: зобов’язати суб’єктів декларування подати декларації про майновий стан за 2021 рік, а уповноважені органи — відновити спеціальні перевірки та здійснити їх щодо осіб, які обійняли відповідні посади без проходження таких перевірок.

Автор пропонує відвести суб’єктам декларування 60 календарних днів на подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані від дня набрання чинності цим законом.

Від відповідальності за їх неподання звільнятимуться лише ті, хто виконує завдання в інтересах національної безпеки і оборони, бере безпосередню участю у веденні воєнних (бойових) дій, перебуває в районі проведення воєнних (бойових) дій та/ або на тимчасово окупованій території.

Якщо особа була призначена на посаду без проведення спецперевірки, її слід провести упродовж 90 календарних днів від дня набуття чинності цим законом або 30 — якщо особа тимчасово не виконувала ці обов’язки.

Якщо особа, яка під час дії воєнного стану призначена на посаду, що передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посаду з підвищеним корупційним ризиком, не пройшла спеціальної перевірки, вона має бути звільнена з цієї посади.

З огляду на авторство проекту, велика ймовірність, що цей закон приймуть найближчим часом.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі