Обмеження щодо спільної роботи близьких осіб

Відповідно до статті 27 Закон України “Про запобігання корупції” обмеження щодо спільної роботи близьких осіб поширюється виключно на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.Зокрема, вони не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам. У зв`язку з цим, претенденти на зайняття посад державних службовців зобов’язані повідомити керівництво органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб.

Зазначені обмеження щодо роботи близьких осіб не стосуються осіб, які працюють у сільських населених пунктах (крім тих, що є районними центрами), а також гірських населених пунктах.

У разі виникнення обставин, що порушують вимоги щодо обмеження роботи близьких осіб, необхідно вжити заходів щодо усунення таких обставин у п’ятнадцятиденний строк. Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Якщо в зазначений строк ці обставини добровільно не усунуто, відповідні особи або близькі їм особи в місячний строк з моменту виникнення обставин підлягають переведенню в установленому порядку на іншу посаду, що виключає пряме підпорядкування. У разі неможливості такого переведення особа, яка перебуває у підпорядкуванні, підлягає звільненню із займаної посади.

Вичерпні поняття прямого підпорядкування та близькі особи визначено статтею 1 Закону.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про статус гірських населених пунктів в Україні” статус особи, яка проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського, надається громадянам, що постійно проживають, постійно працюють або навчаються на денних відділеннях навчальних закладів у цьому населеному пункті, про що громадянам виконавчим органом відповідної місцевої ради видається посвідчення встановленого зразка. У разі, коли підприємство, установа, організація розташовані за межами населеного пункту, якому надано статус гірського, але мають філії, представництва, відділення, інші відокремлені підрозділи і робочі місця в населених пунктах, що мають статус гірських, на працівників, які постійно в них працюють, поширюється статус особи, що проживає і працює (навчається) на території населеного пункту, якому надано статус гірського.

Слід зазначити, що дане обмеження по суті складається з двох окремих заборон: мати в підпорядкуванні близьких осіб або бути їм прямо підпорядкованим. Тому, ситуація, коли близькі особи перебувають у відносинах прямого підпорядкування і при цьому підпорядкована особа працює у сільській місцевості, а керівник працює у місті, потребує врегулювання, оскільки має місце порушення обмеження з боку особи, яка є керівником.


Тетяна Гаєвська, головний спеціаліст з питань протидії корупції в Управлінні Держпраці у Хмельницькій області

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (19)
Євгеній
12.05.2017
А що робити в такій ситуації, Чоловік та жінка, жінка начальник ввіділу освіти районного, а чоловік заступник директора в сільській школі, призначений заступником директора був ще до відносин з жінкою
ААА Євгеній
12.05.2017
Змінювати місце роботи
міла ААА
13.05.2017
ну чому ж? Відділ освіти районний - держслужба, а школи підпорядковуються РЦОЗО (районо), а районо комунальна установа, у нас там багато родичів праціє, і в самому районо, і в школах
Вадим Євгеній
12.05.2017
На освіту це здається не поширються
Євгеній Вадим
12.05.2017
ну чому ж, начальник відділу освіти держ службовець, закон стосується всих держ службовців....
Вадим Євгеній
12.05.2017
Так ви праві, в новій редакції закону виключили норму, що стосовно освіти, науки, охорони здоров"я ,культури дані обмеження не стосувалися.
Олена
12.05.2017
Доброго дня. Підкажіть будь-ласка директор районної централізованої бібліотечної системи є дочкою сільського бібліотртекаря і є прямим керівником. Мати працювала ще до призначення доньки. Що робити в такій ситуації?
Ірина
12.05.2017
А якщо директором школи працює мати, а син працює викладачем в цій же школі?
ААА
12.05.2017
Або послати всіх подалі і робити те що вам хочеться, бо у вищих ешалонах влади тільки тим і займаються і ніхто простого народу не запитує кого звільняти чи переводити з посади, правда ж!!!? НЕХАЙ МОЖНОВЛАДЦІ, ВЕЛИКОВЕЛЬМОЖНІ ПАНИ НАШІ З СЕБЕ ПОЧНУТЬ І ПОКАЖУТЬ ПРИКЛАД НАРОДУ, як це робиться у цивілізованих країнах, а не там, де людей за бидло тримають!!!
ааааа
12.05.2017
В держадміністрації начальник відділу - рідна сеста чоловіка свого головного спеціаліста (невістка у прямому підпорядкуванні зовиці).
111
12.05.2017
всім терміново розлучатись і портити статистику як в кіно іван васильвич змінює професію
Олег
13.05.2017
Там же чітко написано: "обмеження щодо спільної роботи близьких осіб поширюється виключно на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Яким боком шури мури в шкільному закладі сюди відносяться?
Вікторія
16.05.2017
Діти генералітету і головнокомандувача тепер не мають права служити?А депутати -де є сімейний підряд повиганяють своїх родичів? Сміх і гріх...
anjelika08@list.ru
16.05.2017
А в такая ситуация: Начальник унитарного коммунального предприятия области дает генеральную доверенность своей жене на представление интересов предприятия во всех инстанциях..И Геническая городская прокуратура вместе с Херсонским областным советом не видит коррупции в таких действиях.А жена на протяжении нн-количества лет получает деньги за предоставленные услуги
Наталія anjelika08@list.ru
16.05.2017
Хіба не понятно. Відмазались.
Наталія
16.05.2017
У нас в районному Пенсійному фонді у начальниці Пенсійного першим заступником була її рідна племянниця на протязі більш як десять років.Звичайно же і отримувала як треба,більше всіх, тьотя старалася, витягувала племяшечку.Але ніколи ніяких претензій з боку правоохоронних органів не було, так як в Законі про корупцію племінники не були вказані як близькі родичі.
Наталя
19.05.2017
якщо в комунальному закладі "територіальний центр районної ради" працюють родичі: директор та завідувач відділення, які не держслужбовці, але пряме підпорядкування необхідно звільнятись?
Алла
18.06.2017
чи може робити брат і сестра в держслужбі? ситуація: брат перший заступник голови РДА, а сестра - начальник управління соцзахисту?
Мария
25.08.2017
а если муж - директор государственного медицинского центра, жена - врач акушер-гинеколог? могут та работать не нарушая законы?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі