Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.10.15
5528 1
Друкувати
Обране

З наступного року в Україні почне діяти система електронного декларування та моніторингу майна, доходів та витрат держслужбовців, - Павло Петренко

Вже з початку наступного року Україна отримає нову модель декларування і моніторингу майна чиновників, а також запрацює відкритий реєстр декларацій, доступ до якого матиме кожен українець. Про це сьогодні в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Україна з наступного року отримає абсолютно нову модель декларування і моніторингу майнового стану державних службовців. Ця норма прописана в Законі про запобігання корупції, який набув чинності цього року, і вона має бути втілена в життя до початку наступного року», - зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, з того моменту, як запрацює відкритий реєстр декларацій, не лише Національна агенція із запобігання корупції, а й будь-який український громадянин в режимі онлайн зможе побачити на сайті декларацію будь-якого держслужбовця, починаючи від керівника держави і закінчуючи головою райдержадміністрації.

«Вся інформація буде доступною в режимі онлайн і відкритою для контролю майна, доходів і витрат, які задекларовані службовцем», - додав він.

Міністр юстиції також повідомив: робота з підготовки технічного завдання для створення програмного забезпечення для запуску реєстру та системи моніторингу проводиться Міністерством юстиції спільно з міжнародними експертами і представниками громадянського суспільства протягом останніх півроку.

«Ми хочемо подякувати Світовому банку, який спільно з нами розробив технічне завдання для створення програмного забезпечення. Система має забезпечувати подання декларації в електронній формі кожним державним службовцем, автоматичний доступ громадян до цієї декларації після її введення в програму і створення спеціальної системи електронної перевірки відомостей із декларації», - поінформував присутніх Міністр юстиції.

Він також висловив вдячність місії ПРООН в Україні за те, що вони взяли на себе всі витрати, пов’язані з розробкою програмного забезпечення.

Міністр юстиції Павло Петренко порадив державним службовцям вже зараз починали збір документів щодо свого майна. Очільник Мін’юсту нагадав: в Україні діє кримінальна відповідальність за внесення недостовірної інформації до декларації ‑ до 2 років тюрми.

«Через цю систему є реальна можливість виявляти осіб, які незаконно заробили кошти. І ці особи нестимуть відповідальність за корупційним законодавством за незаконне збагачення. Це особливо тяжкий злочин, санкція за яким передбачає ув’язнення до 8 років тюрми. Тож варіантів у чиновників небагато – легалізувати своє майно і самим прийти до правоохоронних органів, або ж правоохоронні органи прийдуть до тих державних службовців, які протягом 23 років отримували незаконні доходи», - наголосив Павло Петренко.

У свою чергу директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хімстр зауважив, що нині вже більше 100 країн світу мають системи електронного декларування.

«В Україні є багаті люди, які дійсно заробили ці кошти, а є люди, які їх не заробили. Ця система віднайде людей, які отримали кошти нечесним шляхом і допоможе притягти їх до суду», - зазначив він.

За його словами, створена система буде дуже сучасною і складною, адже декларації має подати понад 1 млн чиновників.

«Ще одне нововведення, яке не є доступним у багатьох країнах - кожен громадянин може зайти на сайт і подивитися, чим володіє той чи інший чиновник. Важливо, що НАЗК зможе мати доступ до інформації і порівнювати задеклароване з способом життя, який вона веде», - наголосив Янтомас Хімстра.

Він також повідомив, що на сайті ПРООН у розділі закупівлі зазначені умови проведення тендеру на написання програмного забезпечення. Взяти участь у змаганні може будь-яка компанія національного чи міжнародного рівня.

Експерт команди Світового банку з розробки техзавдання Дмитро Котляр наголосив, що розроблене програмне забезпечення, яке ляже в основу системи електронного декларування, не матиме аналогів у світі.

«Це дуже потужна і сучасна система, аналогів якої не існує в жодній з країн», - сказав він.

Вже з початку наступного року Україна отримає нову модель декларування і моніторингу майна чиновників, а також запрацює відкритий реєстр декларацій, доступ до якого матиме кожен українець. Про це сьогодні в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
коля
21.01.2016
Треба провести "ліквідацію" усіх державних бюджетних установ, щоб позвільняти з роботи за п.1 ст.40 КЗпП тих працівників, котрі заважають головбухам розкрадати бюджетні кошти.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі