Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
37468 6
Друкувати
Обране

ДКСУ про застосування КЕКВ

Державна казначейська служба в листі від 11.04.2017 р. N 16-05/370-5947 розгялнула питання застосовуння кодів економічної класифікації видатківЗа якими кодом економічної класифікації видатків бюджету бюджетні установи виплачують винагороду за надані послуги (виконані роботи) фізичним особам, які не є штатними працівниками установи, якщо роботи виконувалися на підставі цивільно-правового договору?

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. N 333, <...> (далі - Інструкція), винагороди та інші виплати, нараховані працівникам, які не перебувають у штаті установи (організації), відповідно до умов цивільно-правового договору (за винятком суб'єктів господарювання) проводяться за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2111 "Заробітна плата" (пп. 2.2.2.2-4).

За яким кодом економічної класифікації видатків бюджету можна повести оплату за виконані роботи (послуги) фізичній особі - підприємцю згідно з укладеним договором?

Відповідно до частини 5 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки бюджету класифікуються за економічною характеристикою операцій, що здійснюються при їх проведенні (економічна класифікація видатків бюджету).

За економічною класифікацією видатків бюджету видатки бюджету поділяються на поточні та капітальні.

Капітальні видатки - це видатки, які спрямовуються на придбання основного капіталу (обладнання і предметів довгострокового користування), необоротних активів (у тому числі землі, нематеріальних активів тощо), на капітальні інвестиції, капітальний ремонт; на створення державних запасів і резервів; на придбання капітальних активів;

невідплатні платежі, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу. Критерії (вартісний та часові показники) капітальних видатків регулюються чинним законодавством (п. 1.6 Інструкції).

Поточні видатки - це видатки, які спрямовуються на виконання бюджетних програм та забезпечують поточне функціонування бюджетних установ, проведення досліджень, розробок, заходів та надання поточних трансфертів населенню і підприємствам (установам, організаціям) (п. 1.6 Інструкції).

Застосування кодів економічної класифікації видатків залежить від економічної сутності платежу (крім винагород та інших виплат, сплачених за КЕКВ 2111 "Заробітна плата").

За яким кодом економічної класифікації видатків потрібно проводити видатки на матеріальні цінності вартістю більше ніж 6,0 тис. грн, але які будуть обліковуватися як витратні матеріалі (запасні частини)?

За категорією 2200 "Використання товарів і послуг" здійснюється оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби (п. 2.2 Інструкції).

Видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів передбачаються за категорією 3100 "Придбання основного капіталу" (п. 3.1 Інструкції).

Що робити, якщо заплановано придбання основних засобів за ціною вище ніж 6,0 тис. грн за КЕКВ 3110, але після переговорів із постачальником його ціна стала менше ніж 6,0 тис. грн? Чи потрібно вносити зміни до кошторису?

Пунктом 3.2.3 розділу II Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 121 "Основні засоби", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.10.2010 р. N 1202, визначено, що суб'єкти державного сектору зараховують до малоцінних необоротних матеріальних активів предмети вартістю (без податку на додану вартість), що не перевищує 6000 гривень, строк використання яких перевищує один рік.

Враховуючи викладене, у кошторисі розпорядника бюджетних коштів мають бути передбачені відповідні бюджетні призначення для здійснення видатків.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(6)
ЛЄНА
18.10.2017
Чесно кажучи, користі від цього листа мало, і приклади - все вже 1000 разів обговорювані, а щось корисніше, що бухгалтера на форумах і в Чаті обговорюють, КАЗНУ не цікавить
Диана
30.10.2017
Я дивуюсь "вмінню" наших органів "відповідати"...спитали, в останньому пункті чи потрібно змінювати КЕКВ з 3110 по суті на КЕКВ 2210..відповідь - відносяться до МНА
Олена
21.03.2018
Підскажіть будь ласка за яким КЕКВ проводяться роботи по топогедезичній зйомці приміщення с/ради
Ірина
23.05.2018
Топографогеодезична зйомка проводиться по КЕКВ 2281
Ольга
07.10.2019
Підкажіть будь ласка за яким кодом проводити видатки по обстеженню населеного пункту, складання схем функціонального використання території та інженерно-транспортної інфраструктури, землеоціночної структуризації території міста
Наталья
09.10.2020
Підкажіть за яким кодом проводити видатки на закупівлю сперми ВРХ
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд