Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.09.23
1199 0
Друкувати
Обране

КЕКВ при оснащенні будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку

Оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства (частина 1 статті 3 Закону).

Економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування (пункт 1.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 N 333  (далі - Інструкція).

Оплата поточних видатків, оплата послуг, придбання матеріалів і предметів, які не беруться на облік як основні засоби здійснюється за категорією 2200 "Використання товарів і послуг" (пункт 2.2 Інструкції).

Згідно з підпунктом 2.2.1 пункту 2.2 Інструкції, придбання обладнання, комплектувальних виробів і деталей для ремонту всіх видів виробничого та невиробничого обладнання здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".

Оплата послуг з установки лічильників води, природного газу, теплової енергії здійснюється за кодом економічної класифікації видатків 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)" (підпункт 7 підпункту 2.2.4 пункту 2.2 Інструкції).

У свою чергу, за категорією 3100 "Придбання основного капіталу" передбачаються видатки на придбання або створення основних засобів, окремих інших необоротних матеріальних активів, збільшення вартості активів внаслідок поліпшення об'єкта (модернізація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо), капітальний ремонт, створення державних запасів і резервів, придбання землі та нематеріальних активів (пункт 3.1 Інструкції).

Слід зазначити, що за правильність віднесення видатків до поточного чи капітального ремонту відповідає розпорядник (одержувач) бюджетних коштів (підпункту 3.1.3 пункту 3.1 Інструкції).

Враховуючи зазначене, код економічної класифікації видатків залежатиме від підтвердних документів (предмету та умов договору/договорів тощо) згідно з якими буде виконуватись заміна теплового лічильника та виготовлення проєктної документації з модернізації вузла обліку теплової енергії.

Джерело:
Лист ДКСУ від 14.09.2023 р. N 15-12-12/16697
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі