11.10.18
Більше звітів, нових і різних. У роботодавців з'явиться новий вид звітності
Міністерством соціальної політики України розроблено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань роботи працівників у нічний час”.
Документом пропонується викласти у новій редакції статтю 54 КЗоТ:
- До нічних працівників належать працівники, які працюють у нічний час не менше ніж чотири години щоденного робочого часу та не менше ніж ¼ річної норми робочого часу (нічним вважається час із 22 до 6 години).
- При роботі в нічний час чотири і більше години, встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Це правило не поширюється на працівників, для яких встановлено скорочений робочий час (пункт 2 частини першої і частина третя статті 51); працівників, які працюють на підприємствах, установах, організаціях з безперервним режимом роботи, та під час виконання окремих видів робіт, де неможливе зменшення тривалості робочого часу; працівників, з якими укладено трудовий договір про роботу в нічний час, якщо інше не передбачено колективним договором.
- Робочий час нічних працівників не повинен перевищувати восьми годин впродовж будь-якого періоду тривалістю двадцять чотири години.
Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний:
- за бажанням нічного працівника організувати проведення за свої кошти попереднього (під час прийняття на роботу), періодичних та позачергових (протягом трудової діяльності) медичних оглядів.
- вживати заходів щодо переведення нічних працівників на денну роботу відповідно до медичного висновку.
- інформувати про використання праці нічних працівників Державну службу України з питань праці в порядку, визначеному Мінсоцполітики.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Новини по темі: