Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3001 3
Друкувати
Обране

Хто включає в 1ДФ дохід у вигляді суми одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»

Хто виконує функції податкового агента в частині відображення в податковому розрахунку за ф. 1ДФ доходу у вигляді суми одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», яку отримує ФО за рахунок коштів державного бюджету?


Коротка:
     Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласної та Київської міської держадміністрацій, які нараховують фізичній особі дохід у вигляді суми одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з державного бюджету виконують функції податкового агента в частині відображення такого доходу в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «128».

Повна:
     Механізм забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» (далі – допомога «пакунок малюка») визначено Порядком забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету (далі – Порядок), затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року № 172 «Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» (далі – Постанова № 172).
     Згідно з п. 3 Порядку допомога «пакунок малюка» є одноразовою, безоплатною, безповоротною, адресною соціальною допомогою сім’ям, у яких народилася дитина, у разі відсутності матері/батька – родичам, опікунам, прийомним батькам, батькам-вихователям або патронатним вихователям новонародженої дитини.
     Право на отримання допомоги «пакунок малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину (п. 4 Порядку).
     При цьому планування обсягу потреби в допомозі «пакунок малюка», розподіл допомоги «пакунок малюка» між закладами охорони здоров’я та місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення здійснює Міністерство соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) за поданням структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласної, Київської міської держадміністрацій (п. 7 Порядку).
     Разом з тим, Постановою № 172 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», п. 3 якого визначено, що головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми визначено Мінсоцполітики.
     Відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи у вигляді суми державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги особам з інвалідністю з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом.
     Підпунктом 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – це юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розд. IV ПКУ.
     Водночас п. 1.3 розд І Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 4), зокрема, передбачено, що дія Порядку № 4 поширюється на податкових агентів які нараховують (виплачують, надають) доходи фізичній особі та/або зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, а також військовий збір, передбачений п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ.
     Згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, сума державної та соціальної матеріальної допомоги, які отримує платник податку з бюджетів (п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 ПКУ), відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету.
     Таким чином, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласної та Київської міської держадміністрацій, які нараховують фізичній особі дохід у вигляді суми допомоги «пакунок малюка» з державного бюджету виконують функції податкового агента в частині відображення такого доходу в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «128».

ЗІР

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Світлана
26.03.2020
Коментар не вичерпний!!! Взагалі то, пакунок видається безпосередньо у пологовому. А вже у разі відсутності пакунку на момент виписки у пологовому - в УСЗН. Відповідно, 1ДФ подає пологовий або УСЗН (залежно хто видав).
Енгрібьорд Світлана
27.03.2020
То дивлячись як читати. Зверніть увагу, що в роз"ясненні йдеться виключно про СЗН обласних ОДА та Київської міської адміністрації які здійснюють розподіл пакунків між лікарнями та місцевими СЗН і нібито на цій підставі і виконують роль податкових агентів, а не місцеві соцзахисти і лікарні, які безпосередньо їх роздають. А взагалі, не звертайте на мене уваги, у податківців кожне наступне роз"яснення суперечить попередньому.
Алевтина
01.04.2020
ПОРЯДОК забезпечення дитини при народженні одноразовоюнатуральною допомогою “пакунок малюка” за рахуноккоштів державного бюджету: пункт 14. Отримання “пакунка малюкаˮ не тягне
за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.Вартість отриманого “пакунка малюкаˮ не враховується під час
обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги та
соціальних послуг, що надаються відповідно до законодавства.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд