Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.01.25
6172 17
Друкувати
Обране

Мінфін готує зміни до бюджетної звітності

На сайті Міністерства фінансів України оприлюднено проєкт наказу Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування

Відповідно до проєкту Мінфін пропонує доповнити:

  • показниками про отриманий у звітному періоді залишок коштів – звіти про надходження та використання коштів спеціального фонду;
  • показниками про надходження, отримані у натуральній формі, – Звіт про надходження та використання надходжень, отриманих як плата за послуги (форма № 4–1д, № 4–1м), та Звіт про надходження та використання надходжень, отриманими за іншими джерелами власних надходжень (форма № 4–2д, № 4–2м);
  • показниками про суми коштів минулого звітного періоду, що перераховані у звітному періоді, – Звіт про виконання бюджету (кошторису) Фонду;
  • показниками про кредиторську заборгованість, яка склалась станом на 01 січня 2011 року за зобов’язаннями, що не вважаються бюджетними, – Довідку про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі № 7д, № 7м «Звіт про заборгованість за бюджетними коштами».

Мінфін пропонує виключити зі складу форми щодо розкриття елементів бюджетної звітності :

  • довідку про сплату до бюджету штрафів, накладених контролюючими органами;
  • довідку про причини виникнення простроченої кредиторської заборгованості загального фонду;
  • довідку про кредиторську заборгованість, яка склалась станом на 01 січня 2011 року за зобов’язаннями, що не вважаються бюджетними.

Розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, фонди загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування складають звітність з урахуванням змін, внесених цим наказом, починаючи зі звітності за І квартал 2025 року

Проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування»

Зміни 

Додаток 2

Додаток 3

Додаток 4

Додаток 5

Додаток 6

Додаток 17

Додаток 19

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
17
Лілія
29.01.2025
Нехай ще запровадять нову форму звіту: "Звіт про суми незареєстрованих бюджетних зобовязань у звязку з відсутністю кошторисних призначень"
Марина
29.01.2025
І Звіт головного розпорядника та фінансового органу про причини затримки фінансування підпорядкованих установ.
Таня
29.01.2025
Мінфін вже давно мав би провести масштабну "декомунізацію" і "дерадянизацію" бухгалтерського обліку. Поскасовувати непотрібні типові і примірні форми, картки, ордери, реєстри, звіти і тому подібне, зняти надмірну зарегламентованість обліку Дозволити самостійно собі визначати як вести облік, так щоб було простіше і зручніше.
wes Таня
03.02.2025
Дерадянизація бухобліку вже давно проведена. Ви можете назвати союзні нормативні документи, які зараз чинні і застосовуються? А з приводу непотрібних форм назвіть, що не потрібно і обгрунтуйте. Багато форм і звітів дійсно потрібні, і вони мають бути регламентованими за своїм змістом, оскільки без цього буде хаос.
Бух wes
04.02.2025
Може ще запропонуєте що форму 5-дс (примітки) щомісячно скдадати ? :)))))))))))
wes Бух
04.02.2025
Ні, річної форми достатньо
Оксана wes
04.02.2025
Для приватників спеціально розробили спрощену форму обліку та звітності. Чому б не розробити щось подібне і максимально спрощене для невеликих бюджетних установ?
wes Оксана
04.02.2025
Звичайно, що такого не буде. Це бюджет, до всіх має бути єдиний підхід.
Лариса wes
04.02.2025
Журнал-Головна дуже незручна форма. Багато рядків і колонов, цифри губляться, якесь воно нечитабельне. І також не зрозуміло навіщо її вести помісячно, якщо фінансові звіти квартальні.
Про меморіальні ордери так само. Якщо у мене одна операція в місяць якась є навіщо складати окремий ордер (витрата бланків, паперу, часу) ? Чому не скласти його за квартал ?
wes Лариса
04.02.2025
Нічого незручного в Журналі-Головній я не бачу. Все логічно прив'язане. А якщо потрібно вивести залишки не на перше число кварталу, тоді як бути?
Таня wes
04.02.2025
Справа не тільки в радянських нормативних актах. А в самому підході до обліку. Все надмірно зарегламентовано, купа інструкцій, постанов; типові і примірні форми всілякі, надто всього забагато.
Ніби хочуть рівнятися на МСБО- ну так в більшості зарубіжних країн навіть плану рахунків затвердженого немає. Кожна установа, керуючись вимогами МСБО, розробляє свій власний план рахунків, свою форму обліку, свої реєстри власні і т.п.
Запитання до вас: для чого вести картку аналітичного обліку касових видатків, якщо у виписці з СДО видно чітко всі видатки в розрізі КЕКВ ?
wes Таня
04.02.2025
Надмірно ненадмірно це все відносно. Це бюджет і мають бути однакові підходи до бухобліку. І щось я дуже сумніваюсь, що в бюджетних організаціях зарубіжних країн в усіх різні плани рахунків, свої форми обліку і т.п. А з приводу картки аналітичного обліку касових видатків, то в ній згруповані видатки за місяць, а банківській виписці за день. Тому картка носить читабельний і повноцінний вигляд на відміну від виписки.
Таня wes
04.02.2025
Мова про те,що ці всілякі картки, реєстри, книги, ордери, форми документів просто не повинні бути регламентовані. Якщо вам зручно групувати за місяць в бланку картки то складайте її. Але іншим, можливо, зручніше в інший спосіб собі інформацію про операції групувати, складати якісь свої таблиці.
wes Таня
04.02.2025
Державне регулювання бухобліку і звітності повинно бути, особливо коли мова йде за використання бюджетних коштів. Форми документів затверджені з певною метою і є взаємопов'язаними між собою. Якщо кожен почне вигадувати свої форми, це вже буде не бухоблік.
Андрій Таня
04.02.2025
Закордоном навіть такого поняття немає як акт (виконаних робіт чи наданих послуг). Їм достатньо інвойса (рахунку), який може навіть бути без печаток і підписів.
EVGENIY
29.01.2025
Сподіваюсь хтось з мінфіну читає коментарі ))) Їм вже роботи на три роки вперед
Лілія
29.01.2025
Нехай Мінфін пояснить доступно і популярно особливості бух.обліку отриманого залишку і перерахованого залишку. Щоб потім не було питань по звітності по цих "залишках"
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×