Мінфін відкоригував порядок заповнення фінзвітності
Мінфін наказом від 25.05.2021 р. № 285 доповнив та уточнив окремі норми Порядку заповнення форм фінансової звітності в державному секторі, затвержденого наказом Мінфіну від 28.02.2017 р. № 307.
По-перше, уточнено, що суб'єкти держсектору, які ліквідовані або припинили свою діяльність шляхом реорганізації протягом звітного періоду, в тому числі у зв'язку із зміною бюджету, з якого здійснювались видатки на їх утримання, складають фінансову звітність в обсязі річної і подають суб'єкту держсектору, під контролем якого вони перебували, та органам Казначейства за місцем обслуговування. У фінансовій звітності таких суб'єктів держсектору залишки на кінець звітного періоду не зазначаються.
Суб'єкти держсектору у разі зміни протягом звітного періоду контролюючого суб'єкта держсектору фінансову звітність складають як такі, що ліквідовані або припинили свою діяльність шляхом реорганізації, та подають її в обсязі річної суб'єкту держсектору, під контролем якого вони перебували. Контролюючому суб'єкту держсектору подається фінансова звітність, складена як для новоствореного суб'єкта держсектору (оновлений п. 8 Порядку № 307).
По-друге, доповнено, що усі форми фінансової звітності, а також консолідовану фінансову звітність відповідний орган Казначейства перевіряє і візує шляхом засвідчення підписом на кожній сторінці всіх форм фінзвітності із зазначенням посади, власного імені та прізвища відповідальної особи органу Казначейства та дати перевірки звітності (у разі подання звітності на паперових носіях) (оновлений п. 9 Порядку № 307).
По-трете, встановлено, що якщо через технічні причини звітність не подана через АС «Є-Звітність», то після усунення обставин, які стали причиною подання звітності на паперових носіях, її все ж таки потрібно подати через АС «Є-Звітність» (оновлений п. 13 Порядку № 307).