Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
11699 4
Друкувати
Обране

Неприбуткові установи, які не подадуть копії установчих документів до 1 січня 2017 року, не виключатимуть з Реєстру

Прийнято Закон, яким передбачено, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів


Сьогодні, 6 жовтня, Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій)" (законопроект №5050).

Текст Закону поки відсутній. Законопроектом пропонувалося:

1) Внести зміни до ПКУ з урахуванням специфіки діяльності релігійних організацій, зокрема до абзацу третього пп. 133.4.1 ПКУ, передбачивши, що визначені цим пунктом вимоги не поширюються на релігійні організації, зареєстровані відповідно до закону. Зазначені зміни дадуть змогу релігійним організаціям і надалі здійснювати добродійну діяльність в інтересах своїх членів.

2) Внести зміни до пп. 133.4.2 і 133.4.4 ПКУ, передбачивши, що доходи (прибутки) релігійних організацій використовуються не лише для здійснення діяльності за напрямами, визначеними установчими документами таких організацій, але й передбаченої законом для релігійних організацій неприбуткової діяльності (здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства тощо). Внесення таких змін усуне необхідність внесення релігійними організаціями змін до своїх установчих документів, а відтак і необхідності їх перереєстрації до 1 січня 2017 р.

3) Встановити, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів. Це дозволить зняти проблему безпідставного вилучення неприбуткових організацій з Реєстру лише з причини відсутності у контролюючого органу копії їх установчих документів, зокрема внаслідок поштових та інших проблем комунікації, які можуть виникнути напередодні вищевказаної дати внаслідок необхідності великої кількості неприбуткових організацій подати копії відповідних документів до контролюючогооргану. 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Семен
10.10.2016
Страна идиотов!!!
Вера
10.10.2016
Значит копии документов можно до 1 января 2018 года не подавать, а заявление 1-РН все равно нужно до 1 января 2017 года подать??? Кто знает?
Вікторія Вера
10.10.2016
нам сказали,что нести не надо. мы написали письмо ,указали ст.2 бюджетного кодексу України и предоставили установчи документы
Лариса
12.10.2016
Куди ж поділись установчі документи, які були подані 2 роки тому, чому потрібно знову їх поновляти. Не зрозумілий совдеповський прийомчик - усіх під один гребінець!!!! Може вже і архіви погоріли, як тригабайти інформаціїї. Що д... робить - воду міряє.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться