Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
10016 8
Друкувати
Обране

Неприйняття звітності після отримання квитанції № 2: позиції ДФС та ВСУ

Податківці роз’яснили, що орган ДФС має право після отримання платником податків другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації.


Роз’яснення на цю тему розміщено у інформаційному ресурсі ЗІР (категорія 135.03) та на офіційному сайті ДФС.

Аргументує свою позицію ДФС таким чином.

Згідно з п. 12 розділу II Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557, друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

Разом з тим, відповідно до п. 49.11 та пп. 49.11.1 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу засобами електронного зв'язку податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.

Податкова декларація, надіслана поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням та надсилання контролюючим органом платнику податків письмової відмови у прийнятті його податкової декларації.

Звертаємо увагу! Зазначена позиція податкового органу може бути оскаржена в суді. Як приклад успішного оскарження за аналогічною справою є постанова Верховного суду України від 30.01.2018 за № К/9901/4511/18 816/3082/14.

Так, у постанові зазначено, що податкова звітність позивача не була визнана контролюючим органом податковою звітністю, так як в ній не вірно зазначені обов'язкові реквізити, без уточнення виявлених контролюючим органом порушень.

Разом з тим, судами попередніх інстанцій встановлено, що подані уточнюючі розрахунки містять всі необхідні реквізити, передбачені ст. 48 Податкового кодексу.

Крім того, на кожний уточнюючий розрахунок видано квитанцію №2 із зазначенням - прийнято.

Таким чином, колегія суддів погодилась з висновками судів попередніх інстанцій про те,що зазначені уточнюючі розрахунки відповідають вимогам податкового законодавства, а отже відсутні підстави не вважати їх податковою звітністю.

 
Medoc.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(8)
Админ
27.04.2018
Пожалуйста, в названии статьи расшифровывайте, что имеете в виду под аббревиатурой ВСУ. У большинства ВСУ сейчас ассоциируется с Вооружёнными Силами Украины, а не с судом.
josh_ua Админ
27.04.2018
ВСУ - Верховний суд України. ДФС - Державна фіскальна служба.
Админ josh_ua
27.04.2018
ДФС только одна аббревиатура, а ВСУ как суд, так вооружённые силы. Плюс сейчас очень много статей о выплатах ато-шникам. В статье слово "суд" звучит только вскользь - и думай, что имели в виду - то ли позицию военных, то ли позицию суда.
josh_ua Админ
27.04.2018
стаття українською. які нафіг "воорожіннія сіли"? для нас ЗСУ - Збройні сили України. при чому тут ваші ВСУ? задовбали.
Админ josh_ua
02.05.2018
Вот, и вся суть "патриотов" на американский лад в одном сообщении. Мыло и верёвку подарить, чтобы не подгорало больше и не задалбывался? P.S. Можешь не возвращать.
wes Админ
29.04.2018
Думайте логічно. Яке мають відношення Збройні сили до неприйняття звітності?
АННА
01.05.2018
О каких судах идет речь???????????? В пробовали туда обращаться ?????
Анна
03.05.2018
в конце апреля отправили 1ДФ, до сих пор в электронном кабинете нет результата проверки, хотя 2 квитанцию получили. там даже нет информации о 3 и 4 кварталах 2017 г.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд