Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14682 22
Друкувати
Обране

Нова звітність з ЄСВ у проекті від Мінфіну

Мінфін оприлюднив проект наказу «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». 

У разі прийняття, цей наказ набере чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.Зауваження та пропозиції стосовно змісту нормативно-правового акту надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  homut@minfin.gov.ua , doroshkova@minfin.gov.ua

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11,
вул. Арсенальна, 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua   

Серед змін звертаємо увагу на наступне:

таблицю 1 додатка 4 (Д4) доповнено новим розділом для розрахунку недоотриманих Пенсійним фондом сум від застосування пільгових розмірів єдиного внеску, сплачених роботодавцями за працюючих осіб з інвалідністю.

Суттєвих змін зазнав додаток 5 (Д5), який подається фізичними особами – підприємцями, особами, які провадять незалежну професійну діяльність та членами фермерських господарств. Оновлена форма Д5 містить одну, уніфіковану, таблицю для всіх вищезазначених категорій платників. При цьому передбачено, що ФОП, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність і одночасно є ФОП, формують один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці, в яких зазначається вид діяльності та обрана система оподаткування. 

Крім того, для Д5 з типом форми «ліквідаційна» передбачено новий строк подання: 

  • для ФОП - протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
  • для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств - протягом 30 календарних днів з дня подання  заяви до органу доходів і зборів про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Завантажити проект оновлених форм звітності

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (22)
Ірина
08.02.2018
це як же ж важко ПФ взяти цифру нараховано доходу помножити на 22% і відняти від суми нарахованого ЄСВ. Що аж треба було міняти звітність.
Євген Ірина
09.02.2018
Подивіться на таблицю 5, там колонок теж прибавилося, я б сказав електронна трудова, вже навіть переведення на іншу посаду потрібно вказувати....
А ще зміни до Додатка 4 для ФОП, але це стосується підприємців, тут навпаки краща ситуація, зменшили кількість таблиць з трьох до 1, хоч один позитив з побачених змін.
Читач Євген
09.02.2018
Де знайти проект оновлених форм звітності? Приведене посилання про житлові субсидії.

Вадим
08.02.2018
Як вони задовбали. Покращення, реформи ,новововведення пруть безкінечним потоком і з нульовою ефективністю, бо наверху сидить цілий кагал високоосвідчених експердів і теретиків ,який все це придумує, а в низу це все має впроваджувати бухгалтер із зарплатою технічки та купою додаткових не бухгалтерських обов"язків.
Оксана
08.02.2018
Напевно буду звільнятися...краще піду мити підлогу...своє здоров'я цініше ніж кар'єра
Злой Бух
08.02.2018
чудні право слово
Татьяна
08.02.2018
Якомусь черговому "проФФФесору" потрібно захиститись? Чи продовжують створювати вигляд бурної реформаторської діяльності? Хоч би щось одне довели до ума, щоби працювало як должно, без геморою. А потім крокуйте далі. Так нє, все і одразу. А ви, бухгалтери, бийтеся головою об стіну, втілюючи все це в натурі.
Люда
08.02.2018
Ага, ЗАДОВБАЛИ - це слово найбільше підходить... А у моєї технічки, до речі, з/плата більша за мою... Бо в неї туалет...
Татьяна Люда
08.02.2018
А в нас Ж.О.П.А.
Віта
08.02.2018
Об"ясніть будь ласка.....а для бюджетних організацій це стосується????
Наталия Віта
13.02.2018
Это всех касается
Інна
08.02.2018
Поживем,увидем
Пит-Бульк
08.02.2018
А работники ПФУ сами обленились уже считать сумму недополученных из-за инвалидов взносов?)))
таня
08.02.2018
що значить "недоотримані" пенсійним фондом? це гроші тієї людини, відкладені для пенсії, або для пенсії зараз її батьків - грубо кажучи, щоб не лізти до всіх пенсіонерів
Читач
08.02.2018
Де ж проект оновлених форм звітності?

Андрей Читач
09.02.2018
Весь бред на: https://www.minfin.gov.ua/news/view/proekty-normatyvnopravovykh-aktiv?category=aspekti-roboti&subcategory=zakonodavstvo
Тетяна
09.02.2018
Обіцяли об"єднану звітність ПДФО з ЄСВ.... а доопрацювали тільки суми недонарахованих внесків за інвалідів?! додається тільки головна біль та нерви !...
Марина
09.02.2018
МЕГАреформаторы
Ирина
13.02.2018
И ПДФО с ЄСВ объединят и не только это, все сразу делать нельзя, а то потом как же объяснять раздутые штаты дармоедов, заоблачные з/п ВРУ. Эти же бредовые идеи все оттуда исходят , а все для того чтобы бухгалтерам "легко" работалось. Так что бухгалтера расслабляемся и продолжаем с "легкостью" по новому работать.
Татьяна Ирина
13.02.2018
Т.е., как советует английская пословица, - если Вас насилуют, расслабьтесь и постарайтесь получить удовольствие? Не, ну так мы скоро от полного оргазма сдохнем.
13
13.02.2018
Мені подобається Держстат: одні форми відмінив, інші суттєво скоротив, бо наростаючі дані можна рахувати самим, інші дані, випливають з інших звітів або є у зведеній формі за період типу квартали чи року. а ПФ, прибацані, ще більше лишніх двіженій нам, більше бюрократизму нам, щоб їм було більше часу чаї ганяти. Одразу видно, що статистики, математики, вміють обробляти інформацію, а ці, що щось вічно розраховують, щось мутять з грошима людям баки забивають.
Наталія
13.02.2018
Мені "подобається": розрахунок НЕДООТРИМАНИХ Пенсійним фондом сум від застосування пільг. Навіщо мені, бухгалтеру, знати розміри цих сум??? Це із серії: а що було би, якби.... Головне, що я застосовую ці пільги ЗАКОННО!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд