Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.05.18
34217 2
Друкувати
Обране

Працівник іде у відпустку: показуємо відпускні у Звіті з ЄСВ у сервісі Liga:REPORT

Сезон відпусток у розпалі – час братися до виплати відпускних. Як відобразити такі виплати у Звіті з ЄСВ? Читайте докладний матеріал про законодавчі вимоги, нюанси заповнення та числові приклади заповнення звіту в онлайн-сервісі звітності Liga:REPORT.

З точки зору справляння ЄСВ, суми відпускних зовсім не відрізняються від зарплатних сум, і все ж у Звіті з ЄСВ вони відображаються дещо по-своєму.  

Загалом відпускні у цьому звіті наводяться за той місяць, у якому вони були фактично нараховані в бухобліку.

Базові правила такі:

  •  у таблиці 1 суму відпускних показуємо в загальній сумі зарплати, тобто окремо її виділяти тут не потрібно;
  • не зазначаємо інформацію щодо початку/закінчення щорічної відпустки і у таблиці 5;
  • а от у таблиці 6 відпускні показуємо в окремому рядку.

При цьому варто врахувати наступні нюанси при заповненні таблиці 6, зокрема:

1) у графі 9 зазначаємо той самий код категорії застрахованої особи, з яким відображаємо зарплату, нараховану такій особі (у загальному випадку за звичайними працівниками – «1», за працівниками-інвалідами, які працюють у юросіб, – «2»);

2) у графі 10 – код типу нарахувань «10»;

3) у графі 11 – період за який нараховуються відпускні.

4) графу 15 за рядком з відпускними заповнюємо тільки в тому випадку, якщо працівнику у звітному місяці не нараховувалася зарплата.

Зверніть увагу! Якщо зарплата все ж нараховувалася, то тоді кількість календарних днів перебування у трудових або цивільно-правових відносинах у поточному місяці проставляється у рядку із сумою зарплати поточного місяця. У цьому випадку графу 15 за рядком з відпускними залишається незаповненою.

При цьому, якщо у звіті за поточний місяць сформовано рядок із сумами відпускних наступного місяця, графу 15 за цим рядком заповнювати не потрібно;

5) у графах 17 і 18 зазначаємо, відповідно загальну суму відпускних і суму, що ввійшла до бази нарахування ЄСВ після її порівняння з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ (у 2018 році ця величина становить 55845,00 грн);

6) у графі 21 показуємо суму ЄСВ, нараховану на суму відпускних.

7) графи 2225 заповнюються в загальному порядку.

Певні нюанси заповнення звіту є і для «перехідних» відпускних, зокрема:

  • якщо такі суми показуються наперед у місяці, в якому відбувається їх виплата, то у звіті слід формувати стільки рядків, на скільки місяців припадає щорічна відпустка працівника;
  • якщо відпускні нараховуються частинами, тобто окремо за кожним місяцем, на який припадають дні щорічної відпустки, то тоді відпускні слід включати окремо до Звітів з ЄСВ за ті місяці, в яких відбувається їх нарахування.

Якщо відпускні за наступний звітний період нараховуються не за цілий місяць (тобто після виходу з відпустки працівнику може бути нараховано зарплату або інший дохід), то у звітному періоді ЄСВ нараховується на фактичну суму відпускних за майбутній період.

У такому випадку перевірка дотримання норми ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 здійснюватиметься вже в наступному періоді, коли буде відома остаточна база нарахування за відповідний період (див. лист ДФСУ від 11.03.2015 р. № 5084/6/99-99-17-03-03-15).

Закріпимо вищевказане на прикладі.

Приклад. Працівник Губенко Павло Михайлович (ПН – 5555555555) з 10 травня по 2 червня 2018 року йде у щорічну відпустку за основним місцем роботи. Сума зарплати за фактично відпрацьовані дні травня 2017 року становить 4000,00 грн (ЄСВ – 880,00 грн). Сума відпускних за період щорічної відпустки становить 10000,00 грн., у тому числі за 22 календарні дні травня – 9166,67 грн. (ЄСВ – 2016,67 грн), за 2 календарні дні червня – 833,33 грн. (ЄСВ – 183,33 грн). Сума заробітної плати за фактично відпрацьовані дні червня 2018 року – 9800,00 грн (ЄСВ – 2156,00 грн).

Для заповнення Звіту з ЄСВ, за допомогою сервісу Liga:REPORT, заходимо в розділ «Податкова звітність» та обираємо потрібну форму з переліку (J3000411). Зайшовши у звіт, знаходимо вкладку із таблицею 6 (J3040611).

За даними прикладу покажемо два способи відображення перехідних відпускних.

Спосіб 1. Усю суму відпускних за травень і червень роботодавець нараховує у травні.

Спочатку покажемо дані за травень.

 

 

<…>

 

 

А от у звіті за червень показуємо лише зарплату (див. фрагменти таблиці 6 Звіту з ЄСВ нижче).

 

<…>

 

Спосіб 2. Роботодавець нараховує відпускні окремо за кожен місяць, на який припадає відпустка. У такому випадку таблиці 6 Звіту з ЄСВ за травень буде заповнено так як показано на фрагменті звіту нижче.

 

 

                                                                                                       <…>

 

У звіті за червень відпускні і зарплата відображатимуться наступним чином (див. фрагмент таблиці 6 Звіту з ЄСВ нижче).

 

 

<…>

 

Ось, власне, і все, що знадобиться для відображення відомостей стосовно відпускних у таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Заповнивши всі необхідні дані, зберігаємо форму, підписуємо й надсилаємо до ДФС.

Більше корисних матеріалів у вільному доступі у блозі Liga:REPORT

А щоб отримувати корисні підказки прямо під час складання звітності, спробуйте онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT.

Liga:REPORT – сучасний онлайн-сервіс для подання звітності до контролюючих органів (ДФС, Статистики), обміну документами з контрагентами, реєстрації ПН, АН, ТТН. Підказки й роз’яснення ситуацій, звірка з ЄРПН, інтеграція довідника контрагентів з ЄДР і безліч інших зручних функцій – усе це відтепер в одному сервісі онлайн. 

Легкозвітність – це закон. Переходьте на наш сайт та дізнавайтесь більше.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
УСЗН
23.05.2018
Виникла проблема з відображенням сум матеріальної допомоги на оздоровлення.
Якщо відпустка починається з 02.06.18 р., то нараховують, виплачують та звітують про неї в травні. Відпускні розносяться без проблем по відповідних місяцях. А мат. допомога в звіті відображається однією сумою з травневою з/пл. При перевірці аудиторами, отримали зауваження, що мат. допомогу треба було нараховувати із розрахункового періода березень-квітень. Тому,що "подія" (на їхню думку це дата наказа про відпустку, а не початок відпустки) відбулася в травні.
Суть запитання: як рознести суму мат. доп. на озд. в травневому звіті до червня?
1111 УСЗН
23.05.2018
і в мене таке ж питання, у відпустка буде з 2 у липня, у червневу з/п буду нарахов. відпускні і мат.допомогу
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×