3327 4

При прийнятті сумісника повідомляємо податкову

Чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом?

Згідно з останніми змінами до частини 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України працівника не може бути допущено до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, і повідомлення центральному органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабміном.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 413 затверджено Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Відповідно до вищевказаного Порядку повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Враховуючи вищевказане, можна зробити висновок про те, що працівник може бути допущений до роботи при дотриманні таких умов: укладення належним чином оформленого трудового договору та повідомлення 
про цей факт територіального органу Державної фіскальної служби.

Слід мати на увазі, що законодавство про працю не встановлює будь-яких особливостей чи обмежень щодо порядку укладення трудового договору за сумісництвом. 

Таким чином, при укладенні трудового договору за сумісництвом слід дотримуватися вищевказаних норм чинного законодавства та повідомляти у встановленому порядку територіальні органи Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу до початку такої роботи.

http://km.dsp.gov.ua



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Анна
11.08.2016
Ну это понятно, что нужно уведомлять Налоговую, но зачем уведомлять повторно, когда этот совместитель переходит на основное место работы с совместительства на том же предприятии?..
мсс Анна
11.08.2016
тому що у такому випадку відбувається укладення трудового договору
Анна мсс
11.08.2016
Я думала, что письменные трудовые договора не обязательно составлять. А если и составлять, то со всеми и с основными работниками и с совместителями.
мсс Анна
11.08.2016
обовязковість письмової форми передбачена ст.24 КЗпП не з усіма є обовязковою письмова форма