Виплатили зарплату, яка менше мінімальної: як відобразити її в таблиці 6 додатку 4 звіту з ЄСВ?
Проте вказані зміни досі не внесено до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, Пенсійний фонд надав приклад формування показників звіту у таблиці 6 додатку 4 за січень 2015 року.
Так, в Фонді зазначили, що в програмному забезпеченні, за допомогою якого формується звіт,обов’язково необхідно відключити функцію «автоматичний розрахунок».
Наприклад: особа перебувала у трудових відносинах повний календарний місяць (січень 2015 року) і їй нарахували заробітну плату 609,00 грн, тобто менше мінімального розміру (працював на умовах неповного робочого часу). Сума, на яку платник у такому випадку нараховує єдиний внесок становить, 1218 грн. При цьому в таблиці 6 додатку 4 відображаємо:
— реквізит 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця» – 31 день;
— реквізит 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)» – 609,00 грн;
— реквізит 18 «Сума нарахованої заробітної плати / доходу у межах максимальної величини, на яку нараховується єдиний внесок» – 609,00 грн;
— реквізит 19 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу)» – 21,92 грн.
Усі інші реквізити заповнюються відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ.
Також ф Пенсійному фонді зазначили, що у разі якщо особа у звітному місяці пропрацювала два тижні, а решту часу перебувала на лікарняному, то в таблиці 6 додатку 4 відображаємо фактично нараховану заробітну плату за відпрацьований час. За умови, що заробітна плата за відпрацьований час менше мінімальної, питання необхідності донарахування сум ЄСВ має розглядатися одночасно з нарахуванням сум допомоги з тимчасової втрати працездатності.
Такі роз’яснення надав Пенсійний фонд в листі від 12.02.2015 р. № 4244/05-10