2579 2

Як відобразити від’ємне значення суми утриманого ЄВ при сторнуванні за періоди до 01.01.2016

Як в таблиці 1 додатка 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ відобразити від’ємне значення суми утриманого ЄВ при сторнуванні за періоди до 01.01.2016 сум відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами?

  Відповідно до частини другої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями та п.п. 1 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) здійснюється на підставі бухгалтерських і інших документів, відповідно до яких здійснюється нарахування або який підтверджує нарахування та виплату (доходу), на який нараховується ЄВ.

     Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені такі нарахування (п.п. 3 п. 3 розд. IV Інструкції № 449).

     Згідно з п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 435 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.

     Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:

  •      при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
  •      при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

     Оскільки з 01.01.2016 скасовано утримання ЄВ з нарахованого доходу застрахованих осіб, то в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 не заповнюються рядки 5.1 – 5.6 розд. 5 «Утримано єдиний внесок», та не відображається нарахований дохід, з якого утримується ЄВ у рядках 4.1 – 4.4 розд. 4 «Сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цівільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, з якої утримано єдиний внесок». Відповідно не заповнюється в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».

     Зазначені рядки заповнюються у разі, коли необхідно, зокрема, уточнити кількість відпрацьованого часу та зняти зайво нараховані суми відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

     Таким чином, в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 від’ємне значення утриманого ЄВ при сторнуванні за періоди до 01.01.2016 сум відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, відображається в рядках 5.1 – 5.6 розд. 5 та 4.1 – 4.4 розд. 4.

ЗІР

  Відповідно до частини другої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами і доповненнями та п.п. 1 п. 3 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) здійснюється на підставі бухгалтерських і інших документів, відповідно до яких здійснюється нарахування або який підтверджує нарахування та виплату (доходу), на який нараховується ЄВ.
     Якщо нарахування заробітної плати здійснюється за попередній період, зокрема, у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, нараховані суми включаються в заробітну плату того місяця, в якому були здійснені такі нарахування (п.п. 3 п. 3 розд. IV Інструкції № 449).
     Згідно з п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 (далі – Порядок № 435), таблиця 6 додатка 4 до Порядку № 435 призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці. Такі відомості формуються з урахуванням кодів категорій застрахованих осіб, визначених у додатку 2 до Порядку № 435.
     Внесення від’ємних значень сум нарахованої заробітної плати (доходу) допускається лише:
     при відображенні сум перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нарахованих у попередніх періодах;
     при відображенні сторнованих сум відпускних та допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
     Оскільки з 01.01.2016 скасовано утримання ЄВ з нарахованого доходу застрахованих осіб, то в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 не заповнюються рядки 5.1 – 5.6 розд. 5 «Утримано єдиний внесок», та не відображається нарахований дохід, з якого утримується ЄВ у рядках 4.1 – 4.4 розд. 4 «Сума нарахованої заробітної плати, винагород за виконану роботу (надані послуги) за цівільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, з якої утримано єдиний внесок». Відповідно не заповнюється в таблиці 6 додатка 4 до Порядку № 435 реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».
     Зазначені рядки заповнюються у разі, коли необхідно, зокрема, уточнити кількість відпрацьованого часу та зняти зайво нараховані суми відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.
     Таким чином, в таблиці 1 додатка 4 до Порядку № 435 від’ємне значення утриманого ЄВ при сторнуванні за періоди до 01.01.2016 сум відпускних, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, відображається в рядках 5.1 – 5.6 розд. 5 та 4.1 – 4.4 розд. 4.


загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Тетяна
20.05.2016
Як відобразити від’ємне значення суми утриманого ЄВ при сторнуванні за періоди до 01.01.2016 в бухгалтерських проводках коли 36,3% - КЕКВ2120 3,6%- КЕКВ 2110
Екатерина
20.05.2016
Добрый день. При сторнировке зарплаты за декабрь 2015г. по разъяснениям налоговой и пенсионного сторнируется сумма удержанного ЕСВ. А как потом закрывается дебиторка по КЕКВ 2111 (удержанный ЕСВ)? Сумму начисленного ЕСВ уменьшить не могу, т.к. это другое КЕКВ 2120. Спасибо