Информация по теме "" | Публикации по тегу
23.05.18
1233 0
Распечатать
Избранное

Працівник іде у відпустку: показуємо відпускні у Звіті з ЄСВ у сервісі Liga:REPORT

Сезон відпусток у розпалі – час братися до виплати відпускних. Як відобразити такі виплати у Звіті з ЄСВ? Читайте докладний матеріал про законодавчі вимоги, нюанси заповнення та числові приклади заповнення звіту в онлайн-сервісі звітності Liga:REPORT.


З точки зору справляння ЄСВ, суми відпускних зовсім не відрізняються від зарплатних сум, і все ж у Звіті з ЄСВ вони відображаються дещо по-своєму.  

Загалом відпускні у цьому звіті наводяться за той місяць, у якому вони були фактично нараховані в бухобліку.

Базові правила такі:

  •  у таблиці 1 суму відпускних показуємо в загальній сумі зарплати, тобто окремо її виділяти тут не потрібно;
  • не зазначаємо інформацію щодо початку/закінчення щорічної відпустки і у таблиці 5;
  • а от у таблиці 6 відпускні показуємо в окремому рядку.

При цьому варто врахувати наступні нюанси при заповненні таблиці 6, зокрема:

1) у графі 9 зазначаємо той самий код категорії застрахованої особи, з яким відображаємо зарплату, нараховану такій особі (у загальному випадку за звичайними працівниками – «1», за працівниками-інвалідами, які працюють у юросіб, – «2»);

2) у графі 10 – код типу нарахувань «10»;

3) у графі 11 – період за який нараховуються відпускні.

4) графу 15 за рядком з відпускними заповнюємо тільки в тому випадку, якщо працівнику у звітному місяці не нараховувалася зарплата.

Зверніть увагу! Якщо зарплата все ж нараховувалася, то тоді кількість календарних днів перебування у трудових або цивільно-правових відносинах у поточному місяці проставляється у рядку із сумою зарплати поточного місяця. У цьому випадку графу 15 за рядком з відпускними залишається незаповненою.

При цьому, якщо у звіті за поточний місяць сформовано рядок із сумами відпускних наступного місяця, графу 15 за цим рядком заповнювати не потрібно;

5) у графах 17 і 18 зазначаємо, відповідно загальну суму відпускних і суму, що ввійшла до бази нарахування ЄСВ після її порівняння з максимальною величиною бази нарахування ЄСВ (у 2018 році ця величина становить 55845,00 грн);

6) у графі 21 показуємо суму ЄСВ, нараховану на суму відпускних.

7) графи 2225 заповнюються в загальному порядку.

Певні нюанси заповнення звіту є і для «перехідних» відпускних, зокрема:

  • якщо такі суми показуються наперед у місяці, в якому відбувається їх виплата, то у звіті слід формувати стільки рядків, на скільки місяців припадає щорічна відпустка працівника;
  • якщо відпускні нараховуються частинами, тобто окремо за кожним місяцем, на який припадають дні щорічної відпустки, то тоді відпускні слід включати окремо до Звітів з ЄСВ за ті місяці, в яких відбувається їх нарахування.

Якщо відпускні за наступний звітний період нараховуються не за цілий місяць (тобто після виходу з відпустки працівнику може бути нараховано зарплату або інший дохід), то у звітному періоді ЄСВ нараховується на фактичну суму відпускних за майбутній період.

У такому випадку перевірка дотримання норми ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464 здійснюватиметься вже в наступному періоді, коли буде відома остаточна база нарахування за відповідний період (див. лист ДФСУ від 11.03.2015 р. № 5084/6/99-99-17-03-03-15).

Закріпимо вищевказане на прикладі.

Приклад. Працівник Губенко Павло Михайлович (ПН – 5555555555) з 10 травня по 2 червня 2018 року йде у щорічну відпустку за основним місцем роботи. Сума зарплати за фактично відпрацьовані дні травня 2017 року становить 4000,00 грн (ЄСВ – 880,00 грн). Сума відпускних за період щорічної відпустки становить 10000,00 грн., у тому числі за 22 календарні дні травня – 9166,67 грн. (ЄСВ – 2016,67 грн), за 2 календарні дні червня – 833,33 грн. (ЄСВ – 183,33 грн). Сума заробітної плати за фактично відпрацьовані дні червня 2018 року – 9800,00 грн (ЄСВ – 2156,00 грн).

Для заповнення Звіту з ЄСВ, за допомогою сервісу Liga:REPORT, заходимо в розділ «Податкова звітність» та обираємо потрібну форму з переліку (J3000411). Зайшовши у звіт, знаходимо вкладку із таблицею 6 (J3040611).

За даними прикладу покажемо два способи відображення перехідних відпускних.

Спосіб 1. Усю суму відпускних за травень і червень роботодавець нараховує у травні.

Спочатку покажемо дані за травень.

 

 

<…>

 

 

А от у звіті за червень показуємо лише зарплату (див. фрагменти таблиці 6 Звіту з ЄСВ нижче).

 

<…>

 

Спосіб 2. Роботодавець нараховує відпускні окремо за кожен місяць, на який припадає відпустка. У такому випадку таблиці 6 Звіту з ЄСВ за травень буде заповнено так як показано на фрагменті звіту нижче.

 

 

                                                                                                       <…>

 

У звіті за червень відпускні і зарплата відображатимуться наступним чином (див. фрагмент таблиці 6 Звіту з ЄСВ нижче).

 

 

<…>

 

Ось, власне, і все, що знадобиться для відображення відомостей стосовно відпускних у таблиці 6 Звіту з ЄСВ. Заповнивши всі необхідні дані, зберігаємо форму, підписуємо й надсилаємо до ДФС.

Більше корисних матеріалів у вільному доступі у блозі Liga:REPORT

А щоб отримувати корисні підказки прямо під час складання звітності, спробуйте онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT.

Liga:REPORT – сучасний онлайн-сервіс для подання звітності до контролюючих органів (ДФС, Статистики), обміну документами з контрагентами, реєстрації ПН, АН, ТТН. Підказки й роз’яснення ситуацій, звірка з ЄРПН, інтеграція довідника контрагентів з ЄДР і безліч інших зручних функцій – усе це відтепер в одному сервісі онлайн. 

Легкозвітність – це закон. Переходьте на наш сайт та дізнавайтесь більше.

0
0
0
0
0
0

env_icon Получайте новости почтой!

Мы будем присылать вам самые свежие материалы каждую неделю

Для этого укажите имя и электронный адрес

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы уведомить нас об этом


комментарии
(0)
Какая удача - вы можете стать первым, кто прокомментирует этот материал.
Оставить комментарий:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
bcom.clean_site_text