Інформація по темі "" | Публікації по тегу
3020 0
Друкувати
Обране

Щодо індексації для працівників, у яких відбувається зростання педагогічного навантаження та при поновленні на работу

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ЛИСТ від 17.04.2014 р. N 52/10/136-14

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит газети "Бюджетна бухгалтерія" щодо індексації заробітної плати і повідомляє.

Питання проведення індексації заробітної плати працівників, у яких відбулося підвищення грошового доходу за рахунок збільшення обсягу робіт, врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2014 р. N 36 "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення", яка набрала чинності з 13 лютого 2014 року, тобто з дня її опублікування.

Так, пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі - Порядок), визначено, що місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв'язку із розширенням зони обслуговування, збільшенням обсягу робіт, суміщенням професій (посад), виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника, оплатою за роботу за сумісництвом на одному підприємстві, в установі, організації, а також за рахунок збільшення розміру премії, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).

В аналогічному порядку здійснюється обчислення індексу споживчих цін при проведенні індексації для працівників, у яких відбувається зростання педагогічного навантаження (у разі, якщо не підвищується посадовий оклад або тарифна ставка).

Що стосується проведення індексації при поновленні на роботі, то такий механізм Порядком не визначений.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що базовий місяць при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації змінюється у разі підвищення грошових доходів.

Так, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.

 Заступник директора
Департаменту стратегічного планування
- начальник відділу                                                                      Н. Підлужна




Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі