Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Ірина Долга
експертка з питань оплати праці журналу "Оплата праці"
ifactor
Розрахунок середньої зарплати для відпускних та лікарняних вимагає постійно «тримати руку на пульсі». Схожі терміни, але різна нормативна база та механізми розрахунку. Ми проаналізували найтиповіші помилки та поширені запитання щодо обчислення середньої зарплати. У цій статті ви знайдете відмінності та топові нюанси, що впливають на правильність обчислень відпускної та непрацездатної середньої. Читайте і зберігайте, щоб не потрапити в нормативну пастку.
Ситуація. Працівнику відкрито довготривалий лікарняний з початком в одному місяці і закінченням в наступному. Відповідно лікарняні будуть нараховані тільки у місяці, коли е-лікарняний буде готовий до сплати. У місяці його відкриття зарплата працівника є меншою за МЗП. Чи потрібно виконувати вимогу сплати ЄСВ з МЗП у місяці відкриття лікарняного? Це питання розглянемо у статті.
У попередній статті ми роз’яснили важливість довідки про середню зарплату для обчислення непрацездатних виплат суміснику. Щоб закріпити цю тему, розглянемо практичний приклад.
Для оплати лікарняного суміснику останній має надати роботодавцю, у якого працює за сумісництвом, зокрема, довідку про зарплату з основного місця роботи. Сьогодні розкажемо про її важливість та нюанси оформлення.
У Д1 поданого і прийнятого Податкового розрахунку помилково у січні 2025 року не показали додаткову базу нарахування внеску і ЄСВ на неї, а у лютому 2025 року показали зайву додаткову базу. Як виправити помилки у цих місяцях, якщо коригування відбувається у березні 2025 року до спливу граничного строку подання звіту за лютий 2025 року?
Додаток 4ДФ подаємо у складі Податкового розрахунку. Він містить інформацію про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору. При його заповненні іноді трапляються помилки. Як виправляти самостійно виявлені помилки у 4ДФ поданого та прийнятого Податкового розрахунку, розглянемо у статті.
У попередній статті* ми розглянули, за якою формою проводити коригування раніше поданих і прийнятих звітів та порядок заповнення періоду та номера коригуючого Податкового розрахунку. У цій статті поговоримо про механізм проведення коригувань самостійно виявленої помилки в поданому та прийнятому контролерами Об’єднаному звіті.
Е-лікарняний по вагітності та пологах у кабінеті страхувальника — це сигнал для роботодавця про необхідність чітких дій. Дізнайтеся про строки роботи з таким е-лікарняним. З чого почати, як розрахувати допомогу по вагітності та пологах, як застосувати існуючі обмеження — про все це у статті.
Оформити трудові відносини за сумісництвом можна тільки за наявності у такої фізособи основного місця роботи. А чи можливо виконувати трудові обов’язки за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи лікарняний, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 (6) років, щорічна відпустка? З’ясуємо це у статті.
Знайшли помилку в додатку Д1 Об’єднаного звіту? Механізм її виправлення залежить від того, чи сплив строк подання звітності за цей період, а також від виду помилки (сумова чи несумова). Доволі часто правила виправлення різних помилок плутають між собою. Тому щоб не допустити ще більше помилок, виправляючи попередні, читайте нашу статтю.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×