Інформація по темі "" | Публікації по тегу
author-avatar
Ірина Долга
експертка з питань оплати праці журналу "Оплата праці"
ifactor
Відпустки надаються всім працівникам, але є категорії працівників, які мають ще й додаткові пільги щодо відпусток. Сьогодні поговоримо про одиноку матір і її відпустки.
Війна війною, а життя продовжується. Жінки народжують діточок. А що в такому разі зобов’язаний зробити роботодавець? Нарахувати допомогу по вагітності та пологах. Навіть якщо вагітна працівниця тривалий час перебувала у відпустці за власний рахунок або з нею було призупинено дію трудового договору. Тому давайте сьогодні пригадаємо, як правильно рахувати суму такої допомоги.
Чи обов’язково вести табель обліку робочого часу? Чи передбачені штрафи за неведення табеля? Відповіді на ці запитання — у статті.
Зробили помилку в Об’єднаному звіті, граничний строк подання якого ще на сплив? Її можна безпечно виправити. При цьому це стосується як сумової, так і несумової помилки в додатках цього звіту. Розглянемо правила, механізм і нюанси виправлення помилок у поданому і прийнятому контролерами Об’єднаному звіті за 2 квартал 2024 року до спливу граничного строку його подання.
Ситуація. Подали Податковий розрахунок з типом «Звітний» за звітний квартал і він прийнятий контролерами. Але згодом… виявили в даних додатка Д1 помилку. Як виправитися?
Майже кожен бухгалтер-зарплатник мав справу з утриманням аліментів із зарплати працівника. Такі утримання можуть бути добровільними (за заявою працівника), а можуть бути примусовими (за виконавчими документами). Більше запитань і нюансів виникає при примусовому утриманні аліментів. Про це — у статті.
Ситуація: працівник звільняється і має невикористані дні відпустки. Перед звільненням він перебував у трудових відносинах декілька місяців, але не мав заробітку (відпустка без збереження зарплати). Як обчислити відпускну компенсацію?
Якщо суб’єкт господарювання виплачує/надає доходи фізособі, то він є податковим агентом. У цій статті розглянемо незарплатні доходи, а також ті доходи, які входять до фонду оплати праці, але мають нюанси в оподаткуванні (ПДФО, ВЗ) і відображенні в додатку 4ДФ.
У додатку 4ДФ податкові агенти відображають доходи фізосіб, зокрема зарплату, лікарняні та декретні. Які є підводні камені при цьому? Коли на одну фізособу формуємо два рядки? Охоче відповімо!
Хвороба може застати зненацька, коли людина перебуває у відпустці. Як діяти роботодавцю в такому випадку? Що буде з відпусткою? Чи оплачувати лікарняні? На всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у цій статті.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×