25.11.24
Матеріальна відповідальність бухгалтера
5417
0
Відповідальність загалом – соціальна норма, яка передбачає розуміння особою наслідків вчинених дій або бездіяльності. Але юридична відповідальність вже закріплена у законодавстві. Юридична відповідальність - обов'язок вчиняти певні дії чи утриматися від їх вчинення. Наслідок порушення такого обов’язку - застосування до винної особи, заздалегідь визначених, примусових заходів. Один з видів юридичної відповідальності – матеріальна.
06.11.24
Додаткова відпустка на дітей: всі правила надання
5241
6
Якщо у працівника є діти, він має право на додаткову оплачувану відпустку, яка належить до категорії соціальних, а не щорічних відпусток. Порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей регулюється нормами cтатті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).
Особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «Б», має факт роботи на керівній посаді за сумісництвом та декілька спеціальних звань, присвоєних раніше.
30.10.24
Пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування
1705
4
Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-УПІ «Про державну службу» (далі - Закон № 889) передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону Укоаїни від 16.12.1993 «Про державну службу» № 3723 (далі Закон № 3723).
29.10.24
Простій на державній службі: коли є підстави
800
0
Частиною 2 ст. 9 Закону України «Про правовий режим военного стану» передбачено, зокрема, що Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади здійснюють в умовах воєнного стану повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами.
26.09.24
Компенсація за невикористану відпустку: коли це можливе
5537
1
Життєві обставини – мінлива категорія, яку передбачити чи запрограмувати важко. Залежно від обставин можуть змінюватися наші плани, дії, відносини, зокрема з роботодавцем. У цій статті ми поговоримо про ту частину відносин, яка буде стосуватися невикористаних відпусток, а точніше – їх компенсації.
24.09.24
Все, що треба знати роботодавцю про Колективний договір
4652
0
Що відбувається зараз у сфері колективних договорів, про що потрібно знати, до чого готуватися? Такі запитання надходять до нас від читачів. У цьому матеріалі ми зібрали про колективний договір всю інформацію, на яку потрібно звернути увагу роботодавцю, зокрема щоб бути готовим до нових вимог.
Відпустки без збереження заробітної плати. Деякі види надаються в обов’язковому порядку, а деякі можуть надаватися за угодою між працівником та роботодавцем. Давайте розглянемо підстави та особливості надання відпусток без збереження заробітної плати більш детально.
10.09.24
Діяльність антикорупційного уповноваженого у військових адміністраціях населених пунктів
574
0
Уповноважені підрозділи (уповноважені особи) в обов’язковому порядку утворюються (визначаються) в апаратах обласних, районних, міських рад, Севастопольської міської ради, секретаріаті Київської міської ради (далі – ОМС). Це передбачено нормами статті 131 Закону України “Про запобігання корупції».
10.09.24
Антикорупційний уповноважений в ОМС: професійні стандарти
1838
0
Уповноважені підрозділи (уповноважені особи) в обов’язковому порядку утворюються (визначаються) в апаратах обласних, районних, міських рад, Севастопольської міської ради, секретаріаті Київської міської ради (далі – ОМС). Це передбачено нормами статті 131 Закону України “Про запобігання корупції».
Має багаторічний досвід роботи на державній службі і в органах місцевого самоврядування, в тому числі на посадах заступника управління ОДА та голови РДА. З 2013 року по 2021 рік – головний редактор видання «Держслужбовець». Автор статей і консультацій для держслужбовців посадових осіб ОМС, з питань служби та антикорупційного законодавства.