Нашi сайти:

Актуально з форуму: відображаємо в бухобліку авансові орендні платежі

Бюджетна організація здає в оренду частину приміщень юрособам та надає житло у своєму гуртожитку. Нарахування оплати за послуги наперед організація не проводить — тільки з поточного місяця. Але деякі орендарі/мешканці платять на 1 — 2 місяці вперед. Зазвичай в обліку такі доходи відображались на рахунках 711 та 364. Як відображати такі операції в бухобліку в 2015 році?


Згідно з Порядком застосування Плану рахунків до доходів майбутніх періодів відносяться, зокрема, доходи у вигляді одержаних авансових платежів за здані в оренду основні засоби та інші необоротні активи (авансові орендні платежі). Обліковувати такі доходи слід на субрахунку 716 «Доходи майбутніх періодів». Але, Типовою кореспонденцією не передбачені проводки з цим субрахунком. Тому слід міркувати логічно.

 Отже, беручи до уваги досвід обліку доходів майбутніх періодів комерційними підприємствами, при отриманні авансових орендних платежів доцільно складати такі проводки:

1) надійшли кошти в рахунок орендної плати наперед (авансовий орендний платіж) — Дт 323 Кт 675;

2) відображено доходи майбутніх періодів у місяці отримання коштів (на загальну суму) — Дт 675 Кт 716.

3) наприкінці кожного місяця відображено дохід від надання майна установи в оренду (на суму щомісячної орендної плати) — Дт 716 Кт 711.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі