Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.02.15
7527 0
Друкувати
Обране

Актуально з форуму: якими первинними документами оформляти операції з обліку основних засобів та запасів в 2015 році?

З 01.01.2015 р. втратили чинність документи, якими бюджетні установи керувалися при обліку основних засобів та запасів, а саме: Положення № 611 та Положення № 947. Якими тепер документами керуватися бюджетним установам при оформленні операцій, пов’язаних з обліком основних засобів та запасів?

Дійсно, з 01.01.2015 року втратили чинність деякі нормативно-правові акти з бухгалтерського обліку для бюджетних установ, а саме:

Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затверджене наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611;

— Положення з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ, затверджене наказом Мінфіну від 14.11.2013 р. № 947.

Замість цих документів з 2015 року бюджетні установи керуються такими  документами:

НП(С)БУ 121 «Основні засоби»;

— НП(С)БУ 123 «Запаси».

Крім того до цих НП(С)БУ Мінфін наказом від 23.01.2015 р. № 11 затвердив Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору та Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб'єктів державного сектору.

Так, у Методрекомендаціях з обліку основних засобів передбачено, що:   

— господарські операції з надходження, руху та вибуття основних засобів оформлюються суб'єктом державного сектору первинними документами, форми яких затверджені в установленому законодавством порядку.

Нагадаю, що нині є чинним спільний наказ Головного управління Держказначейства України та Держкомстату від 02.12.1997 р. № 125/70 «Про затвердження типових форм з обліку та списання основних засобів, що належать установам  і організаціям, які утримуються за рахунок державного або місцевих бюджетів та Інструкції з їх складання».

Тому саме цим документом бюджетні установи можуть керуватися при оформленні первинних документів з надходження, руху та вибуття основних засобів.

Також зверніть увагу: якщо для оформлення господарської операції типові форми первинних документів відсутні, то бюджетні установи можуть складати такі первинні документи, які б містили обов'язкові реквізити, передбачені законодавством та іншими нормативно-правовими актами.

В свою чергу у Методрекомендаціях з обліку запасів визначено, що господарські операції з надходження, руху та вибуття запасів оформлюють первинними документами, які затверджені наказом Держказначейства від 18.12.2000 р. № 130 «Про затвердження типових форм обліку та списання запасів бюджетних установ та інструкції про їх складання», та наказом Мінстату від 21.06.1996 р. № 193 «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів».

Отже, при оформленні операцій з основними засобами та запасами бюджетні установи як до 2015 року, так і тепер застосовують ті ж самі форми типових первинних документів.

Відповідь з Форуму для працівників бюджетної сфери

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі