UA | RU

Перевірки і відповідальність за ведення військового обліку

Перевірки підприємств проводяться один раз на рік, якщо підприємство здійснює бронювання військово­зобов’язаних та на них працюють призначені в команди на воєнний час військовозобов’язані й один раз на три роки — решта. Список питань, які підлягають перевірці, чітко визначено додатком 27 до Порядку № 921.

Керівники, інші посадові особи підприємств та громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, приписки до призовних дільниць, призову на строкову військову службу, проходження зборів, мобілізаційної підготовки та мобі­лізаційної готовності, неприбутті за викликом до військкомату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов’язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом (ст. 42 Закону № 2232).

Відповідальність за порушення ведення військового обліку встановлено КпАП (ст. 211) у вигляді накладення штрафу на керівника або іншу особу, відповідальну за ведення військово-облікової роботи, за перше порушення від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НМДГ) (від 17 грн до 51 грн), при повторному протягом року вчиненні порушення — від трьох до семи НМДГ (від 51 грн до 119 грн) за:

  • неподання у встановлені строки (до 1 грудня поточного року) до військових комісаріатів списків працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць;
  • прийняття на роботу (навчання) військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання;
  • незабезпечення сповіщення військо­возобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкоди зазначених посадових осіб вчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці;
  • невчасне подання документів для військо­вого обліку (військових квитків, посвідчень про приписку до призовних дільниць) на військо­во­зобов’язаних або призовників для оформ­лення взяття на військовий облік або зняття з обліку.

Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (порушення приписів ст. 16 Закону № 1932) тягне накладання штрафу на керівника або іншу особу, відповідальну за ведення військово-облікової роботи: за перше порушення — від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн), при повторному протягом року вчиненні порушення — від 100 до 300 НМДГ (від 1 700 до 5 100 грн).

www.visnuk.com.ua

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (45)
Ахиллес
18.09.2017
Вот одна из причин, почему в нашей стране нельзя размножаться - твои дети сразу становятся рабами, пешками в чужих руках, или еще хуже (если сын родится) - военнообязанным. Вот только когда задолжать успели Родине - не пойму. Квартиру покупаешь сам, учишь детей сам, кормишь их сам, а их раз и на убой забирают!
**** Ахиллес
18.09.2017
но от денег которые дают при рождении детей никто еще не отказался ))) а все сами
Ирина ****
18.09.2017
ну.... деньги на детей стали давать относительно недавно.. у кого дети по 11-12 лет - они не получали.. та и вобще, если разобраться) все ж люди платят налоги, вот им и возвращаются они под видом "барского стола" государства типа))
**** Ирина
18.09.2017
Мои родители вообще не получали ни денег, ни малоимущемы в школе не были) ну долг родине никто не отменял, положено служить будь любезен, во всех странах в армии служат, а то у нас то больные то храмые, а когда беспредел творят забываю забывают что больные и храмые
Вадим ****
18.09.2017
Повністю з вами згідний, але борги держава повинна вимагати в залежності від їх величини і в перших рядах захисників повинні бути ті хто найбільше отримав вигоди та благ від неї, їх діти та родичі. Але, чомусь в нашій країні , почесний обов"язок померти за Батьківщину першочергово надається сірим та убогим.
**** Вадим
18.09.2017
Це само собою. Але не треба говорити, за что это задолжали. Будто якщо він народився в Україні то це країна йому щось повинна. Не подобається, кордони відкриті ще й без віз зробили, живуть там де країна вам задолжала, а не ви їй.
Вадим ****
19.09.2017
Ну так про "долг" писали ви, а не я . Я вважаю, що держава , яка реально крім паспорта нічого не дала свому громадянину не має права вимагати в нього віддати за неї життя.Кожен повинен сам вирішувати, що саме і кого захищати. І якщо судити по чергам в паспортних столах на закордонні паспорти, багато хто з українців уже зробив свій вибір. На ті гроші , що наші глитаї поховали по офшорах, можна наняти всю американську армію і за день відбити втрачені території, але навіщо це їм, простіше прийняти "закон" і зобов"язати простолюдинів захищати їхні статки.
**** Вадим
19.09.2017
Вот только когда задолжать успели Родине - не пойму - цитата.
Що значить нічого не дала, крім паспорта ? А що вона вам повинна дати??? Мені подобаються вислови "Держава нічого не дала", "Не ту страну назвали гондурасом", "За границей лучше намного", "Что за страна идиотов", що вам повинна дати країна? Кормить вас, вчити за свої, лікувати чи що?

Иринка ****
19.09.2017
Да! Я считаю что государство должно нас бесплатно кормить, учить и лечить уже за то, что мы платим налоги с такой мизерной зарплаты. Так должно быть: ты делаешь отчисления в бюджет страны, а она тебе бесплатный соц. пакет, разве не так? Если бы я была мужчиной, я бы тоже откосила, а за кого воевать? За Порошенка, за Авакова?, за страну, которая поставила нас всех "раком"? Вы меня конечно извините, если оскорбила чувства патриотов, но я считаю, если эта страна ничего мне не дала в мирное время ( а только обманывает на каждом шагу), то я не обязана за нее отдавать жизнь. Лучше остаться на гражданке и зарабатывать деньги для семьи, чем погибнуть непонятно за что и оставить свою семью на произвол, кроме вас о ней никто не позаботится, тем более так называемая "родина".Извините еще раз, крик души
Вадим Иринка
19.09.2017
На 100% згідний з вами.Реально бере зло коли товстоморді кнурі розказують про патріотизм, жертовність і обовязки перед країною, а своїх діток поховали по закордонам і самі не спішать йти в окопи і захищати свої маєтки.Отже виходить, при задекларованій рівності усіх перед державою, одні отримують купу благ і привілеїв, а інші лише обов"язки .
**** Иринка
19.09.2017
Не думаю, что вы так много платите налогов, что бы вас государство кормило, лечило и учило.
Иринка ****
19.09.2017
То есть, вы хотите сказать, что если я мало зарабатываю, то государство не должно меня обеспечивать, потому что мне нечего ему дать в ответ? Это называется паразитизм, уважаемый! я ему последнюю копейку, а оно даже вылечить меня бесплатно не может! Что же мне теперь умирать на пороге больницы, потому что у меня нет денег? Зачем тогда нужно государство, если народ предоставлен сам себе?
**** Иринка
19.09.2017
Т.е. вы хотите сказать, что государство на ваши 576 грн. с налогов ( с мин.ЗП) должно лечить, учить и обувать?? Вы не одна такая, просто привыкли на дурняк жить, государство должно, обязано. Господа, а свои обязанности вы исполняете??
Иринка ****
19.09.2017
да должно!!! Какая зарплата, такие и налоги. Я работаю не меньше других, беру работу домой да и еще несу материальную ответственность как бухгалтер, и это все за 3200!!! А скажите, пожалуйста, как на такую зарплату мне прокормить семью, выучить детей, одеть, обуть И да, я не одна такая, нас миллионы, но мы не живем на дурняк, мы сводим концы с концами. Я считаю, я выполняю свои обязаности, как гражданин, по крайней мере, не прячусь от налогов, как наши депутаты и их сынки, но воевать и калечиться за "эту" страну, извините, это слишком
**** Иринка
19.09.2017
Ну я тоже работаю бухгалтером и тоже на 3200 и мне тоже надо кормить семью и т.д. Но нас самих во-первых никто не держит на такой зарплате (потому что на более ЗП надо работать, а не так как в бюджете, с утра до вечера отсидеть бы) во-вторых нас никто не держит в "этой" стране, и в-третьих лично вас я так понимаю никто не гонит "убивать и калечить".
Иринка ****
19.09.2017
Еще не видела ни одного бухгалтера, который просто отсиживается на работе с утра до вечера. Очень обидно что бухгалтер такое говорит о бухгалтере. Вы думаете я не хочу работать? Да просто нашим господам из правительства наплевать сколько мы работаем- 8 часов в сутки или 12. Ответ будет один "нет денег в бюджете".
**** Иринка
20.09.2017
В данном случае я не имею ввиду бухгалтеров, есть другие отделы
Олег ****
19.09.2017
А сплата податків це хіба не обов"язок ? Державі мало моїх податків, то нехай створить умови для розвитку .
**** Олег
19.09.2017
Так не платіть, скажіть держава не створює умови для розвитку платити не буду.
Олег ****
19.09.2017
Я б з радістю не платив,як наші любі правителі та їх друзі, але одразу набіжить ціла купа добре відгодованих на державних харчах псів , типу - поліції, СБУ, прокуратури, податкової і знімуть останню сорочку . А от коли потрібно реально захищати державу усі ці вірні служаки чомусь сидять в тилу, в теплих кабінетах із зарплатнею в десятки тисяч , а сіромахам тикають закон про військовий обов"язок.
Чорная вдова Иринка
21.09.2017
Бесплатно – в гроб не положат. Вы хотите бесплатного лечения или бесплатного залечивания? Будьте реалистом.
Вадим ****
19.09.2017
А ми вам що намагаємося довести: ніхто, нікому,нічого не винен. Якщо державі пофіг на своїх громадям то і у громадян не виникає почуття обов"язку перед нею.
**** Вадим
19.09.2017
А що особисто держава для вас повинна робити? Піпки витирати, чи що ????
Ви не плутайте державу,як країну, і державу як владу.
Вадим ****
19.09.2017
Те що прописано в Конституції в обов"язках держави , а найголовніше дотримання забезпечити всім рівні конституційні права і свободи та рівність перед законом.Так скажіть мені,шановний, чому уникають покарання мажори, які п"яними збивають людей на дорогах, чиновники, які крадуть мільярдами, генерали, які положили в котлах сотні солдат. Якщо ця держава не здатна забезпечити навий базовий рівень прав і свобод то не в праві вимагати щось у своїх громадян.
**** Вадим
19.09.2017
Та чому ви прицепились до обов*язків держави????
То обов*язки влади, а не держави.
Наш народ хоча б свої обовязки виконував, а не розглядали обовязки держави, як мінімум на вибори ходили і голосовули не за гречку, а обмірковано робили вибір, і думали, що не тільки їм тут жити, а ще й їхнім дітям, внукам та правнукам (бо всі виїхати за кордон не можуть), податки платили, а не думали де б його ухилитися від цієї сплати податків, від ОМС требували звіти про зроблену роботу за рік, а яку не зроблено чого не зроблено пояснення.
**** Вадим
19.09.2017
І до речі захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Вадим ****
19.09.2017
Шановний захист країни повинен базуватися не на примусі як в царській армії , а на патріотизмі, а в нашій країні чомусь все спрямовано на примус: зообов"язати, заставити, оштрафувати, посадити.Поки держава не буде виконувати своїх функцій і зообовязань
Вадим ****
19.09.2017
Шановний відкрийте Конституцію і почитайте, що повинна забезпечити держава своїм громадянам .Читайте ст. 3 " Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави." Особисто я зовсім не відчуваю те, що держава піклується про мене , а от обов"язків навішали уже через край.
**** Вадим
19.09.2017
Вже як заговорили за Конституцію то тримайте "Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу." І на скільки мені відомо, по Конституції єдиним джерелом влади в Україні є народ.
Вадим ****
19.09.2017
Все вірно , але ст. 3 знаходиться вище ст. 17 і виходить, що вона важливіша і повинна виконуватися першочергово. Перед тим як щось вимагати і зобов"язувати, держава повинна щось дати.Бажання захищати Батьківщину повино базуватися на любові до неї, а не на примусі.
**** Вадим
19.09.2017
Вона знаходиться вище, тому що порядковий номер три перший ніж сімнадцять
Вадим ****
19.09.2017
Всі статті Конституції розміщенні відповідно до їх значимості, в ст.1 прописано статус країни, в ст.2 визначено її кордони, а в ст.3 відповідно головні цінності і спрямованість діяльності. Крім того ви уважно читали ст.17 , там є такий абзац "Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей" .Ввімкніть телевізор чи відкрийте газету і подивіться скілька там прохань допомогти пораненим атошникам на операцію чи протез , скільки матерів і жінок загиблих оббивають пороги різних інстанцій намагаючись довести , що їх чоловіки дійсно загинули на війні і отримати хоя якусь допомогу.
**** Вадим
19.09.2017
Ну пробачте не можна опублікувати всі статті під одним номером. А то знову скажуть держава не піклується ))
Вадим ****
19.09.2017
Та ви шо . Чому це не можна друкувати всі статті під одним номером , десь прописано таке обмеження ?
**** Вадим
19.09.2017
Та ну ще будуть читати як текст сплошний, заплутаються люди, держава не піклується для них.
Вадим ****
19.09.2017
Шановний до чого всі ці ваші інсинуації , є конституція в якій чітко прописано права та обов"язки кожного, і держави і громадянина. Якщо держава не виконує свою частину то не в праві вимагати щось у громадян, а тим більше віддати те, що проголошено найбільшою цінністю - життя і здоров"я. Якщо всі рівні у цій державі то і зобов"язання у всіх однакові.
**** Вадим
19.09.2017
Так а ви в праві вимагати від держави, коли не виконуєте свою частину обов'язків???
Вадим ****
19.09.2017
Я нічого не вимагаю, я дотримуюсь паритету. Держава робить вигляд, що піклується про мене , типу забезпечує "безкоштовною" медициною , освітою, "високоолачуваною роботою", я віддячує її тим , що плачу із своєї мізерної зарплати податки і не жаліюся, а стараюсь самостійно забезпечити себе і свою сім"ю. Але коли починають шукати крайніх у виконанні почесних обов"язків то тут вибачайте, в першу чергу нехай ідуть ті кому ця держава дала захмарні зарплати, пенсії, квартири, землі та купу пільг та привілеїв.
**** Вадим
19.09.2017
Ну безкоштовної медицини немає ні в якій розвинуті країні, люди платять страховку і т.д., ну не безкоштовно, а ви прям хочете все безкоштовно. Бюджетні місця в вузах є, щодо пільг ви не отримуєте, я не отримую, а хтось субсидії оформлює, живе повною родиною батько та мати, а матір оформлено як матір-одиначка, малрзабезпечені то безкоштовна обіди в шкільних їдальнях, то табори, то санаторії і т.д.
Вадим ****
20.09.2017
Ну от бачите, ви самі визнаєте, що в нашій країні немає рівності,хтось живе у палаці і отримує субсидію, а в селі з дядьку нараховують податок на нерухомість за сарай і собачу будку. І так само з обов"язками.Скажіть чому в зоні АТО воюють прості, недосвідчені хлопці, а дисятки тисяч ментів, сбушників, прокурорів на утримання яких держава витрачає мільярди, сидять в тилу,
**** Вадим
20.09.2017
Так я не говорю, що у нас всі рівні. Ну також зрозумійте, що ті хто пробачте бухають біля кіосків, та отримують ці дитячі гроші, які явно йдуть не на потреби дитини, а потом кричать нам государство обязано, також чому вони в АТО не ідуть? Просто я не говорю, що зараз всі повинні взяти зброю іти в АТО, проявляти свій патриотизм і т.д. це власне діло кожного. Більша половина чогось требують від держави, а самі даже сміття в смітник не викинуть, не кажучи вже про щось більше. А щодо "мацних морд", ну пробачте, думаю якби половина з нас опинилась на їхньому місці (в палаці і т.д.), то половина з тієї половини, зробила б так само, відправила своїх дітей за кордон.
Щодо СБУ, поліції, тут вже питання не до мене, спочатку мова шла про простих громадян, а не про них.
Вадим ****
20.09.2017
НУ от ви самі визнали , що патріотизм і бажання захищати країну це власне діло конкретного громадянина і держава не має права зообов"язувати його до цього. Які ще можуть бути дискусії на тему військового обов"язку ?
**** Вадим
19.09.2017
А що до черги, то хто хотів поїхати, вже виїхав давно, а не чекали безвіз і біометричних паспортів. І безвіз 90 днів дозволяє перебування за кордоном.
Ахиллес
18.09.2017
Пусть тогда все сыновья на убой идут. А то у депутатов и президентов сыновья за границей или в бизнесе, и им пох на войну
петр
19.09.2017
Полный идиотизм. А чем тогда занимаются военкоматы ? Почему принимая человека на работу я еще должен парится ненужным мне учетом, писать и относить какие то отчеты и нести ответственность за то что меня не касается ? И эти у власти еще трындят про ответственность бизнеса, что надо работать честно тени , но в тоже время еще глубже загоняете его в тень придумывая новый обьязаности , отчеты и штрафы.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі