Інформація по темі "" | Публікації по тегу
22.03.16
7164 4
Друкувати
Обране

Розмір штрафів за порушення трудового законодавства

Якщо раніше за порушення законодавства про працю роботодавець особисто ніс адміністративну відповідальність, то відтепер фінансові санкції застосовуватимуть і до підприємства.

Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2016 р. № 55 внесені зміни до Постанови Кабміну від 17.07.2013 № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення». Документ визначає механізм накладення на суб’єктів господарювання та роботодавців штрафів за порушення законодавства про працю. Їх перелік визначено у частині 2 статті 265 Кодексу законів про працю України.

Зокрема передбачено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:

  •  фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення,
  •  порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення,
  •  недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення,
  •  недотримання встановлених законом гарантійта пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення,
  •  порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абзацами другим - п’ятим частини другої цієї статті - у розмірі мінімальної заробітної плати.

Дані зміни вже ввійшли в дію. 11 березня 2016 року набув чинності наказ Мінсоцполітики України від 02.02.2016 № 67, яким затверджена форма постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами Державної служби України з питань праці, за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Зазначені санкції мають право застосовувати Голова Держпраці, його заступники, начальники управлінь і відділів Держпраці із заступниками, начальники територіальних органів Держпраці та їх заступники.

Позиція наглядового відомства принципова: порушник повинен нести відповідальність за законом. Тож роботодавцям слід бути готовими до того, що у разі нехтування правами своїх працівників їм доведеться сплатити значно більші кошти, ніж було визначено раніше.

Головне управління Держпраці у Херсонській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Світлана Анатоліївна
22.03.2016
Як усно повідомляють працівники управління праці, під "30-кратний" підпадають також неподання повідомлення, навіть якщо оформлений працівник без порушень, але повідомлення про прийняття відправили із запізненням - 30*1378 грн ((((( "10-кратний" - це непроведення індексації, нарахування середньої за дні у відрядженні, відпускні і т.п. менше ніж потрібно, наприклад бухгалтер помилився на 5 копійок - 10*1378 грн(((((((((((( Порушення знаходять у 99% підприємств. Якщо на підприємстві все майже ідеально, то штраф 1378 грн.(((((( Цікаво, звідки будуть брати кошти на штрафи бюджетні установи, в яких фінансування на зарплату вистачає лише на 50% від штатного розпису(((((((. Або малі приватні підприємства, в яких прибутку за рік 15- 40 тис. ((((((((( Всі закони приймаються для покращення, для виведення з тіні. Але ж перевіряючі органи не будуть розрізняти, а будуть намагатись янайбільше штрафів застосувати. І навіщо шукати ворогів десь далеко, якщо вони поряд, тільки й очікують як за наші ненавмисні помилки покарати по повній(((((((
Вадим
22.03.2016
Весело. З постановою 1013 і обнуленням індексації ще до цих пір не можуть розібратися , а там якщо копнути, не один десяток тридцятикратних мінімалок набереться.
Оксана
22.03.2016
Я 20 лет работаю глав бухом. Так страшно мне еще не было
Вера
23.03.2016
Может работники или начальники органов Гоструда что то ответят? Будем использовать и трактовать законы как нам удобно и зарабатывать премии или будем людьми и будем карать только настоящих нарушителей, которые принимают людей без оформления, не платят налогов, зарплата в конвертах, никаких больничных и т.д.....???
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі