Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.06.24
2329 2
Друкувати
Обране

Щодо відображення в обліку та звітності інформації про проведені господарські операції, що здійснювались розпорядниками, але не передбачені кошторисом

Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Інформацію про всі проведені господарські операції, які відображені в бухгалтерському обліку, розпорядники бюджетних коштів повинні відображати у фінансовій та бюджетній звітності.

Склад та порядок складання місячної, квартальної (проміжної) і річної бюджетної звітності, вимоги до розкриття її елементів визначені Порядком складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 N 44 (далі - Порядок N 44).

У пункті 4 розділу I "Загальні положення" Порядку N 44 зазначено, що бюджетна звітність має містити інформацію про виконання кошторисів та/або планів використання бюджетних коштів.

Дані (показники) про операції, що здійснювались розпорядниками бюджетних коштів, але відповідно до законодавства України не передбачені кошторисом розпорядників бюджетних коштів (наприклад, розрахунки з виплати допомоги і компенсацій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомоги у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, що здійснюється за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, розрахунки з внутрівідомчої передачі запасів, розрахунки за депонованою заробітною платою тощо), у звітах про надходження та використання коштів загального фонду (форма N 2д, N 2м) (додаток 1 до Порядку N 44), про надходження і використання коштів спеціального фонду (форма N 4д, N 4м) (додатки 2 - 6 до Порядку N 44), про заборгованість за бюджетними коштами (форма N 7д, N 7м) (додаток 7 до Порядку N 44) не відображаються (пункт 12 розділу I "Загальні положення" Порядку N 44).

Інформація про заборгованість за виплатою допомоги і компенсацій громадянам; розрахунками за операціями з внутрівідомчої передачі запасів; розрахунками за депозитними операціями; іншу заборгованість; інші розрахунки, а також кредиторську заборгованість за бюджетними зобов'язаннями, не взятими на облік органами Казначейства зазначається у Довідці про дебіторську та кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі N 7д, N 7м "Звіт про заборгованість за бюджетними коштами" (додаток 20 до Порядку N 44) (пункт 12 розділу IV "Порядок заповнення Пояснювальної записки та форм щодо розкриття елементів бюджетної звітності" Порядку N 44).

Джерело:
Лист ДКСУ від 04.06.2024 р. N 15-12-12/12183
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Ірина
18.06.2024
Якщо є акт про отримані фактично комунальні послуги на суму більшу ніж вистачає по договору (та по кошторису) чи цю суму потрібно показувати в обліку та звітності?
EVGENIY Ірина
19.06.2024
З точки зору бухобліку ви зобов'язані показати, адже маєте первинний документ ваш обов'язок як бухгалтера провести по бухобліку і показати в звітності. Але ж одне АЛЕ згідно Бюджетного кодексу такі витрати вище кошторису вам з бюджету не покриють тому платити будете ви самі або керівник
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×