Інформація по темі "" | Публікації по тегу
28.09.17
8026 5
Друкувати
Обране

Відповідальність за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій

Чи несе відповідальність роботодавець за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

 Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Тетяна Цигульська.

  За порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, роботодавець несе як адміністративну відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, так і відповідальність згідно ст. 265 КЗпП України у вигляді штрафних санкцій.

   Так, згідно ч.1 ст.41 КУпАП за порушення термінів виплати заробітної плати та недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, роботодавець несе відповідальність у вигляді штрафу від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

  Згідно абз.3 ч.2 ст.265 КЗпП України за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі передбачена штрафна санкція у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, яка накладається на юридичну особу та фізичну особу-підприємця.

  Згідно абз.4 ч.2 ст.265 КЗпП України за недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці передбачена штрафна санкція у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, яка накладається на юридичну особу та фізичну особу-підприємця.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Катя
28.09.2017
В Киеве существует предприятие монополист по оказанию услуг N,. Рекламные баннеры этого предприятия и визитные карточки повсюду. НО!!! Там официально не устроен ни один человек! Так как принадлежит ДЕПУТАТУ ВР! И ни какие термины, штрафы их не касаются!
qwerty Катя
28.09.2017
Катя, а слабо рассказать все как есть? Мы не киевские, ваших баннеров не видим...
Катя qwerty
28.09.2017
Кому? И так кто надо, всё знают
Павел
28.09.2017
В нашей стране "верхушка" давно по законам не живет. Луценко у нас - может и ген. прокурором быть, а Насиров с Богатыревой на рабочем месте независимо от обстоятельств
Дуня
29.09.2017
А если в исполкоме урезали бюджет и помощь на оздоровление (предусмотренная законом к отпуску) не выплачивается - это нарушение? Куда обращаться и что делать?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі