Як формуються інвентарні (номенклатурні) номери основних засобів

Мінфін змінив підхід до формування інвентарного (номенклатурного) номера основних засобів у бюджетних установах.


Відповідні зміни внесено наказом Мінфіну від 03.05.2017 р. № 481 до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб’єктів державного сектору (наказ Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11).

Передбачено, що перші чотири знаки інвентарного (номенклатурного) номера означають номер субрахунку, п’ятий — підгрупу, решта знаків — порядковий номер предмета в підгрупі. Для тих груп основних засобів, для яких не виділені підгрупи, п’ятий знак може позначатися нулем.

Також прибрали норму, за якою капітальні інвестиції в сумі таких витрат формують фонд у незавершеному капітальному будівництві.

Водночас передбачається, що зарахування об’єктів капітальних інвестицій на підставі первинних документів до складу основних засобів відображається з відповідним зменшенням капітальних інвестицій. Одночасно відображаються збільшення внесеного капіталу та зменшення цільового фінансування.

Окрім того, на облік МШП поширили норми п.п. 28 та 29 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, що передбачають особливості оприбуткування та списання безоплатно отриманих запасів.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі