Якщо бюджетна установа має право на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то такі кошти належать до власних надходжень

Якщо бюджетна установа має право на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то такі кошти відповідно до вимог Кодексу належать до власних надходжень бюджетних установ, отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.


Згідно зі статтею 43 Кодексу бюджетним установам відкриваються рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у встановленому законодавством порядку. Розміщення власних надходжень на поточних рахунках у банках державного сектору дозволено державним і комунальним вищим навчальним закладам, науковим установам та закладам культури, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (стаття 13 Кодексу). Також установами банків державного сектору може здійснюватися обслуговування бюджетних коштів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради при виконанні місцевих бюджетів (стаття 78 Кодексу).

Пунктом 2 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 217, передбачено, що теплопостачальні організації, що здійснюють продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, відкривають у місячний строк в уповноваженому банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.

Зазначена норма в частині відкриття рахунків бюджетними установами в уповноваженому банку не відповідає вимогам Кодексу. Отже, для регулювання відносин щодо розрахунків за надання бюджетними установами комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води застосовуються відповідні норми Кодексу.

Лист ДКСУ від 06.04.2015 р. N 14-04/89-6888

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі