Якщо бюджетна установа має право на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то такі кошти належать до власних надходжень
Згідно зі статтею 43 Кодексу бюджетним установам відкриваються рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у встановленому законодавством порядку. Розміщення власних надходжень на поточних рахунках у банках державного сектору дозволено державним і комунальним вищим навчальним закладам, науковим установам та закладам культури, отриманих як плата за послуги, що надаються ними згідно з основною діяльністю, благодійні внески та гранти, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (стаття 13 Кодексу). Також установами банків державного сектору може здійснюватися обслуговування бюджетних коштів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ за рішенням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради при виконанні місцевих бюджетів (стаття 78 Кодексу).
Пунктом 2 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 р. N 217, передбачено, що теплопостачальні організації, що здійснюють продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, відкривають у місячний строк в уповноваженому банку поточні рахунки із спеціальним режимом використання для зарахування коштів, що надходять за спожиту теплову енергію та/або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води.
Зазначена норма в частині відкриття рахунків бюджетними установами в уповноваженому банку не відповідає вимогам Кодексу. Отже, для регулювання відносин щодо розрахунків за надання бюджетними установами комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води застосовуються відповідні норми Кодексу.