Нашi сайти:

З 1 січня 2018 року зростуть штрафи за порушення трудового законодавства та оплати праці

Держпраці повідомляє, що з 1 січня 2018 року зі зміною мінімальної зарплати зміниться і розмір фінансових санкцій. Наприклад, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (наказу) може коштувати 128 690 грн.


Держпраці у Хмельницькій області зазначає, що згідно з ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальна заробітна плата у 2018 році становитиме з 01.01.2018  р. у місячному розмірі – 3723 грн та у погодинному розмірі – 22,41 грн.

Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ  до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів.

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111 690 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за наступні порушення:

  • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);

- 3 мінімальні зарплати, – це 11 169 грн (якщо мінімальна зарплата 3 723 грн) за такі види порушень:

  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
  • виплата їх не в повному обсязі.

- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37 230 грн (якщо мінімальна зарплата 3723 грн) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

1 мінімальна зарплата (3723 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Підприємству треба приділити дуже велику увагу щодо правильного оформлення наказів про прийняття працівників на роботу, оскільки за можливе визнання недійсного наказу підприємству загрожує штраф у розмірі 111 690 грн.

Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн.

Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

Крім того, статтею 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8500 грн до 17 000 грн за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Отже, фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (без наказу) може коштувати 128690 грн (111 690 грн + 17 000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати у розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності у регіоні у відповідному періоді.

Не направлення повідомлення до фіскальної служби про прийняття працівника на роботу (або несвоєчасне направлення) коштує 3723 грн фінансового штрафу і до 1700 грн адміністративного штрафу.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (21)
таня
22.12.2017
Дякуємо
Оля
22.12.2017
сухарі вже починати сушити....
Ірина
22.12.2017
жахіття...
яна
22.12.2017
а з якої зарплати щтраф з 3700
Тетяна
22.12.2017
Коли почнуть штрафувати міністерства за закони, які суперечать один одному та дебільні роз"яснення, що міняються кожного місяця?
оксана Тетяна
22.12.2017
Козли,воруют миллионами,а на бухгалтерах думают выедут!!НЕ в одной стране такого нету бухгалтерский учет который они с каждый днем изменяют хотелось чтобы эти дебили и поработали на 3723 и заплатили штрафи .Зделайте лучше условия для бухгалтеров чтобы они себя начали чувствовать людьми а не дебилами.!!!!
Кук
22.12.2017
Чому так. Як штраф то від мзп. Зробіть для бюджетників від 1го тарифного єтс.
Жаслан
23.12.2017
Це звісно обурливо, але тут мова йде не про відповідальність бухгалтера, а відповідальність підприємства та керівника
Вадим Жаслан
23.12.2017
У більшості бюджетних установах після реорганізацій, оптимізацій та скорочень бухгалтер одночасно ще і кадровик,діловод та юрист і фактично відповідає за все.
Жаслан Вадим
26.12.2017
ну це я розумію і знаю, але тут в першу чергу говориться про відповідальність підприємства і керівника, якщо така помилка трапиться, то штраф буде сплачувати підприємство, а не бухгалтер зі свого карману...
бухгалтер
26.12.2017
Откуда такие цыфры берутся ребята??? за незначительную ошибку в наказе (не правильно в посаде буква указана) платить 100 тис. почему же мы по еб..тым законам живем и приходится жить а нам оступится нельзя....
марія
26.12.2017
А якщо на Закарпатті в ДНЗ та школах робітники не мають по два місяці зарплати, то кого штрафувати ?
Гафія федор
27.12.2017
Дебілів тих що згори приймають такі рішення я би хотіла щоб тут посиділи та по приймали такі рішення та ще й без мізерної зарплати " навчіть людей і таких як бухгалтер цінувати а не тільки як лікар чи хто" є-дата чи прозоро чи ще якась дурня а всюди відповідає бухгалтер... ніяки кадровик і ніякий юрист за це невідповідаю і вообще в державних-бюджетних установах ніхто і керівник тебе нецінують бо держава неоцінила бо раніше сиділи без освіти а тепер з освітою та нехай порівняють яка зарплата і робота за 3200 хуже санітарки та прибиральниці
Раїса
02.01.2018
Викладачам підвищують зарплатню ті дебіли яких навчили наші вчитиля а вони їм в замін видають закони про підвищення щоб більше плодити дебілів. Дитина ходить в школу нічого в неї не виходить треба наймати каже вчитель репетитора який є тим же і буде той викладач то зветься я отримую зарплату за дебіла а по репетиторству за навчання розумної динини вигідно
Ірина Раїса
25.09.2018
Ви самі зрозуміли,що написали? Може теж до репетитора сходити?
Любава
02.01.2018
Вадиму сонце ясне покажи мені хоть одного керівника якого наказали за порушення фінансової дисципліни пропрацювала бухгалтером більше 25 років і завжди за все несе відповідальніть бухгалтер Дорогі бухгалтера з Новим роком терпіння та наснаниги, здоровя, здоровя і ще раз здоровя бо для того щою здати рвчний звіт за 2017 рік треба мати дуже крепке здоровя щоб не зійти з ума. Удачі рідні
Іванна
13.06.2018
Якщо наказ оформлений правильно, але підприємство несвоєчасно повідомило фіскальну службу про прийняття працівника на роботу, то таке порушення коштуватиме підприємству 3 723 грн. Це за одного працівника? А якщо 10 працівників, то 10 *3723 ?


Анатолій
15.08.2018
Добрий день у мене сьогодні така провірка була і сказали шо цпд не правильно оформлені але всі держ структури приймають а декому не такий і сказали шо ті люди нелегали і буде штраф за 4 11400 тис але податки всі сплачені і дальше шо робить???
Наталія
21.09.2018
Це просто жах!Коли читаєш такі статті!В жодній розвинутій країні немає
прирівняння штрафів до мінімальної заробітної плати! Ці перевірки просто
знищать малий і середній бізнес.Такі штрафи непідйомні для
підприємств.А власники великого бізнесу,як завжди будуть захищені
державою.Дуже сумно,що йде свідоме знищення власного народу!.Хай не
дивуються керівники нашої країни,чому виїзжає працездатненаселення за
кордон.
инга
05.10.2018
Скажите, допустим я не оформлена но работаю больше пол года и в положение на 3 месяце беременности, могу ли я себя защитить так как делаеться не мало для того чтобы я написала на увольнение! Зарплата в коверте но отпускные и больничные мне оплатили. За дикретные я не мечтаю так как не знаю закона и своих прав?!
рома
07.10.2018
вы создали гос-переворот! вы и получайте молча результаты! и не жалуйтесь! вы это сделали украиноязычные фанаты
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі