Нові додаткові джерела доходів принесуть місцевим бюджетам до 25 млрд. грн.
Так, Наталія Яресько зазначила, що джерела наповнення місцевих бюджетів розширено за рахунок передачі з державного бюджету на місця 100% плати за надання адміністративних послуг, 100% державного мита, 10% податку на прибуток підприємств. Крім того, у місцевих бюджетах акумулюватимуться збори з роздрібного продажу підакцизних товарів (пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів) за ставкою 5% вартості реалізованого товару.
Міністр зауважила, що додатковими джерелами доходів місцевих бюджетів є податок на нерухомість, яким відтепер оподатковується і комерційне (нежитлове) майно, податок на автомобілі з великим об’ємом двигуна, 80% екологічного податку (замість 35%) та 25% плати за надра.
«Тільки ці перераховані нові податки додадуть загальному фонду місцевих бюджетів додаткового ресурсу до 25 млрд. грн. А загалом, враховуючи сальдо міжбюджетних трансфертів, ми передбачаємо до 45 млрд. грн. додаткового ресурсу місцевих бюджетів у цьому році», - зазначила Наталія Яресько.
Очільник Мінфіну також пояснила, що місцеві органи влади можуть самостійно формувати свої бюджети незалежно від прийняття держбюджету. Міністерство фінансів не доводитиме індикативні показники по доходах, оскільки доходні джерела та видаткові повноваження чітко затверджені у оновленому Бюджетному кодексі. «Обсяги базової та реверсної дотацій можуть бути визначені місцевими органами влади самостійно, оскільки в основі їх розрахунку є показники офіційної казначейської звітності», - прокоментувала Міністр.
За матеріалами ПРЕС-СЛУЖБИ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ