Прем'єр-міністр: Бюджет буде повністю збалансовано після підвищення мінімальної заробітної плати за рахунок детінізації та справедливої оцінки праці українців

Державний бюджет на 2017 рік після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн буде збалансовано за рахунок детінізації та справедливої оцінки праці українських громадян. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у понеділок.


"За рахунок детінізації, за рахунок справедливої оцінки праці українських громадян, ми абсолютно повністю збалансуємо Бюджет. Ми забезпечимо у бюджетній сфері оплату праці не нижче 3200 грн. Це ж саме має бути забезпечено відповідно до Закону "Про Державний бюджет", який ми направимо в Парламент до другого читання", - заявив Володимир Гройсман.

"Ми збалансуємо бюджет. Ми закладаємо 3% економічне зростання. Дефіцит Бюджету не буде перевищувати 3%", - зазначив він.

Прем’єр-міністр наголосив, що підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн є абсолютно реальним.

"Мінімальна заробітна плата має дорівнювати в Україні не менше 3200. Це для нас є принциповим питанням, і є абсолютно реальним", - зазначив він.

Також за рахунок детінізації буде зменшена сума дефіциту Пенсійного фонду. Зараз ведуться усі розрахунки, зазначив Голова Уряду.

Коментуючи заяви окремих політиків про необхідність "затягування пасків" Володимир Гройсман сказав: "Якщо хтось говорить про те, що треба затягнути паски, я їм рекомендую: затягніть собі паски, живіть на 1600 гривень і розмірковуйте про те, коли потрібно підняти людям заробітну плату".

Прем’єр-міністр також зазначив, що підвищення мінімальної заробітної плати не потребуватиме додаткової емісії грошей. "Нічого подібного і бути не може. У нас є маса коштів у бюджеті, економіці. У рамках цієї маси відбудеться початок справедливої оцінки праці українців. Вперше за 25 років 3200 - мінімальний прожитковий  мінімум і йому буде дорівнювати мінімальна заробітна плата. Це означає, що люди почнуть виходити за межі бідності, в якій вони десятки років знаходилися".

Голова Уряду також зазначив, що з 3200 грн мають бути сплачені усі податки. Працівник разом із заробітною платнею має отримати від роботодавця у тому числі відрахування до Пенсійного фонду. Таким чином, після виходу на пенсію, працівник отримає "нормальну, а не жалюгідну пенсію".

Він зазначив, що Уряд працював над рішенням про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн не один місяць. Станом на 15 вересня, коли Уряд подавав до Парламенту проект Бюджету, відповідних рішень ще не було, тому закладався показник мінімальної заробітної плати на рівні 1600-1700 грн.

"Це абсолютно нормальний розрахований крок, - підкреслив Прем’єр-міністр. - До другого читання ці пропозиції будуть враховані у проекті Бюджету".

Тепер на порядку денному Уряду - створити нормальну пенсійну систему у країні. Кабінет Міністрів працює над цим питанням, зазначив Володимир Гройсман.

КМУ

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (19)
Татьяна
01.11.2016
Вот нравится мне его оптимизм - никто в бюджетной сфере не будет получать меньше 3200 грн., а о том что почти все поголовно будут получать эти 3200 грн. он молчит. Т.е. труд уборщицы у нас опять будет более ценен чем труд специалиста, начальника отдела, того же учителя и т.д.
Просто бухгалтер Татьяна
01.11.2016
Здесь была 1 уборщица?
Євген Просто бухгалтер
02.11.2016
100%
Людмила Просто бухгалтер
08.11.2016
А что уборщица вы считаете много получает- 1380 грн.- это много?! Одесская обл.г. Килия.,даже индексации не платят - не верите- проверьте.
Бухгалтер
01.11.2016
Підвищення престижності простих професій - це добре...але чому у кваліфікованого спеціаліста(бухгалтера, економіста і т.п.) має голова боліти від навалу роботи і відповідальності (в додаток :Є-дата, прозорро і т.д.) і одержувати теж саме на руки...( Та вже краще на свіжому повітрі, наспівуючи листя підмітати..))) тут тобі ніякого навіть штрафу не буде і голова буде спокійна і свіжа, більше уваги можна сім"ї приділити....
оксана
01.11.2016
Я оксфорды не заканчивала,и думаю примитивно, только о своем техникуме. И думаю так : ЗФ мне американцы профинансируют. А спец фонд? Надо подымать плату за обучение- преподавателям 3200 заплатить, Булки дороже продавать- буфетчику 3200, общежитие и т.д.
Ikar
01.11.2016
снова нытье, как уже писали ранее .... Давайте будем протестовать против повышения минимальной заработной платы
real Ikar
01.11.2016
Протестують ті, хто зараз отримує більше, бо ті, хто менше, тілька за, не дивлячись на урівнялівку з техперсоналом, бо зубожіння пригнічує гідність. Я реально не бачу підвищення, бо це моя законна невиплаченна індексація, яку я не бачу вже більше півтора року і весь цей час отримую лиш голий оклад!
Вадим real
01.11.2016
Я б співав від радості , якби "пейсатий" заявив, що разом із мінімалкою підвищаться і решта окладів теж в 2 рази, а також буде стабільний долар та низька інфляція. Але він говорить лише про мінімалку і загальні фрази про ріст економіки без всяких розрахунків. Он Розенко уже заявив що пенсіі підвищуватися не будуть. Балачки про детенізацію економіки це взагалі вершина цинізну від держиморд, які виводять мільярди в офшори.. Головне причина цього стрімкого росту зарплати- спроба відволікти народ від декларацій чинуш , щоб люди забули про колекції дорогих будинків,яхт, машин,картин, годинників , захмарні суми кешу у валюті та тішилися кісткою в 3200,які уже через місяць зїсть інфляція.
Таня Вадим
01.11.2016
Полностью согласна с Вами. Отвлекающий маневр. Жалко пенсионеров.
real Вадим
01.11.2016
а хто забув? ніхто не забув, інтернет спільнота і зарплати, і декларації обговорює))
real real
01.11.2016
у продовження, давайте просити зменшення мінімалки у два рази, може за місяць жахне дефляця 200% і підприємці вибіжуть з тіні, заживем...
Вадим real
01.11.2016
Давайте. А також бакс по 5 грн., бензин - 4 , газ -1 грн, електрика 20 коп.. Шановний витягувати з тіні потрібно не підприємців, а підприємства олігархів, депутатів та їх чинуш, перекривати офшори та реально боротися з корупцією. А толку від того, що вам замість 1600 папірців дадуть 3200 -буде мало ,адже синхронно з підвищенням зп виростуть ціни, а згодом і "пейсатий" знову буде охати , що тарифи на ЖКГ, ще не європейські і це породжує корупцію.
Маша Вадим
01.11.2016
Цілком згодна. +++++
real Вадим
01.11.2016
чекатиму ваші коментарі про "папірці" і офшори якщо виявиться, що уряд виділе фінансування і на уникнення урівняловкі, і вам особисто теж підвищать оклади у 1,5-2 рази.
Вадим real
01.11.2016
Як ніколи буду радий виявитися неправим.Але ,шановний, про зростання мінімалки трублять всі підряд , а головний фіскал навіть запропонував підняти її до 5 тис. , а про підвищення окладів по ЄТС навіть слова не сказали. Розенко заявив, що пенсії піднімати не будуть, а такого розриву в соц.стандартах не було ще ніколи . Крім того по всій країни вчителі,медики,дерслужбовці та інші бюджетники сидять у відпустках без збереження бо невистачає ФОП.Ще буквально кілька місяців назад зростання мінімалки в грудні 2016 на 10% Гройсман подавав як свою велику перемогу.Виникає логічне запитання, якщо грошей не вистачає на цей бюджетний рік то звідки вони візьмуться в подвоєнній кількості в наступному ? Детінізація, боротьба з корупцією-казочки , неможуть корупціонери боротися самі із собою.
Вадиму Вадим
02.11.2016
не надо мені розказувати, як на бюджеті, я у бюджетній установі бух з зп 1800 і ще нічого не зрозуміло, як воно має бути, вони спочатку взагалі казали, що підвищать мінімалку тільки приватному секторі і відв'яжуть бюджетників від неї, тобто у приватників мало бути від 3200, а у бюджтників від 1600, давайте почекаємо нових офіційних показників, а потім будем спорити може нам і вправду нічого не підвищать, може це вони обмовились, як обіцяли суттєво підвищити з вересня ц.р. і нічого не було))
Оксана
01.11.2016
Хочу поправить премьера . В 1993 или 1994 году у меня была зп 6 500 000. И это минимальная. Так что за 25 рокив незалежности чего только не было. Память коротковата?
Коля
01.11.2016
Ну і кого тепер можна здивувати новим потужним витком знецінення гривні?
--------------------------------------------------------------------Трохи з історії нашої незалежної. В Україні у 1992-1996 роках зарплати і пенсії зростали майже кожен місяць удвічи. Уявіть, що середня зарплата на початку 1992 року була 200 крб.,, а наприкінці цього ж року -- 10000 крб ! А у 1995 році середня зарплата вже досягала 8-9 млн. крб.(!) Тоді ми всі були мільйонерами! Правда, квартплата також була 4-5 млн. крб. щомісяця, а хлібина коштувала близько 50000 крб. У 1996 році купонокарбованець обміняли на гривню по курсу: сто тисяч купонокарбованців за одну гривню, і з 1996-го року до 2014-го року гривня знецінилась приблизно у 20 разів. А починаючи з 2014 року швидкість знецінення гривні значно зросла . -----------------------------------------------Знецінюються українські гроші -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів. Інфляція - це тихий грабунок людей владою, оскільки тих грошей-папірців влада може надрукувати скільки завгодно. А ціна грошей вимірюється не кількістю нулів на купюрах, а їх купівельною спроможністю.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі