590 0

Як зараз фінансувати та утримувати методичні кабінети?

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України відповів на запити з місць щодо методичних кабінетів та скорочення видатків на їх утримання.

Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» обласним, Київській міській державним адміністраціям надано право здійснювати заходи щодо удосконалення мережі районних (міських) методичних кабінетів галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання.

Водночас ст. 19 Закону України «Про освіту», статтею 42 Закону України «Про загальну середню освіту», статтею 25 Закону України «Про дошкільну освіту» передбачено, що науково-методичне забезпечення в галузі освіти, зокрема в системі загальної середньої освіти та у дошкільній освіти здійснюється методичними установами та методичними кабінетами.

Пунктом 4.1 Положення про районний (міський) методичний кабінет (центр), затвердженого наказом МОН від 08.12.2008 р. № 1119, встановлено, що в штаті методкабінету (центру) можуть бути передбачені посади методистів відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, посади методистів з позашкільної освіти, корекційної освіти, психологічної служби, а також працівників обслуговуючого персоналу. Фінансування методкабінету (центру) здійснюється засновником за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Разом з тим п. 16 Прикінцевих положень Закону № 76-VIII Кабінету Міністрів України доручено у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону та забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З огляду на зазначене, ЦК Профспілки вважає, що до внесення змін до чинного законодавства слід керуватись діючим Положенням про районний (міський) методичний кабінет (центр), розробленим на виконання відповідних статей законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та «Про дошкільну освіту».

Такі роз’яснення надав  ЦК Профспілки працівників освіти і науки України в листі від 28.01.2015 р.  № 02-8/49  



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)