Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.11.22
1664 0
Друкувати
Обране

Затверджено порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури

Законом України від 09.07.2022 № 2385-IX було внесено зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928-IX. Серед інших змін передбачено нову субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам - на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Проект розвитку міської інфраструктури – 2».

Такі зміни внесені у зв’язку з необхідністю відновлення критичної інфраструктури у населених пунктах, які найбільше постраждали від збройної агресії РФ.

Обсяг субвенції на відновлення об’єктів критичної інфраструктури складає 1 662,5 млн грн.

І ось нещодавно, а саме 15.11.2022, Кабмін постановою № 1279 затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об'єктів критичної інфраструктури в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Проект розвитку міської інфраструктури – 2».

Головним розпорядником субвенції визначено Міністерство розвитку громад та територій України.

Розпорядниками/одержувачами субвенції за місцевими бюджетами (кінцевими бенефіціарами) є підприємства, установи та організації комунальної форми власності, визначені рішенням відповідної місцевої ради або військової адміністрації (у разі її утворення) про такий бюджет.

Субвенція використовується для фінансування витрат на відновлення або заміщення (створення альтернативної) критичної інфраструктури на територіях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі (підконтрольна Україні територія).

Зокрема, субвенція спрямовується на:

  • придбання обладнання для відновлення об'єктів критичної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами);
  • реконструкцію, капітальний ремонт об'єктів комунальної інфраструктури (водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами), зокрема коригування проектної документації.

Умовами надання такої субвенції є:

1) належність до комунальної форми власності об'єкта, на фінансування якого спрямовується субвенція;

2) спрямування субвенції на створення, приріст або оновлення основних фондів комунальної власності;

3) спроможність подальшого утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів основних фондів комунальної власності, придбання яких фінансується за рахунок субвенції;

4) заборона за рахунок субвенції купівлі або приватизації землі, будівель, приміщень;

5) недопущення будь-якого подвійного фінансування одних і тих же витрат, зокрема за рахунок коштів, наданих Міжнародним банком реконструкції та розвитку, іншими донорами, коштів державного чи місцевих бюджетів;

6) недопущення використання субвенції для погашення штрафних санкцій, що нараховуються за порушення умов договорів.

Мінрегіон повинен інформувати щомісяця до 25 числа Мінфін про використання субвенції. А розпорядники субвенції за місцевими бюджетами – подавати щомісяця до 20 числа головному розпорядникові субвенції звіт про її використання.

Постанова № 1279 набрала чинности 16.11.2022.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі