Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
8433 22
Друкувати
Обране

Адвокати, держслужбовці та лікарі заговорять державною мовою - проект прийнятий за основу

ВР прийняла компромісне рішення про захист української мови


Народні депутати після тривалого нервового обговорення прийняли за основу мовний законопроект № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який регулює статус, функціонування і захист державної мови.

Спірний законопроект взяли за основу як компромісний, прийнявши правки, озвучені головою профільного Комітету Миколою Княжицьким. Зокрема, вирішено виключити норму про введення спеціальної служби в кількості 27 мовних інспекторів (передбачалося, що вони будуть контролювати використання української мови держслужбовцями). Також враховані норми недавно прийнятих законів про освіту і українських квотах.

Законопроект встановлює порядок застосування української мови як державної в публічних сферах суспільного життя і не буде поширюватися на сферу приватного спілкування і релігію.

Проектом закону визначено перелік осіб, які зобов'язані вільно володіти українською мовою. До них віднесені: чиновники, депутати, держслужбовці, дипломати, військовослужбовці, адвокати, нотаріуси, медики, педагоги, а також співробітники державних і комунальних установ.

Для підтвердження рівня володіння українською мовою необхідно буде здати іспит і отримати відповідний державний сертифікат з необмеженим терміном дії.

Крім того, на державній мові будуть функціонувати комп'ютерні програми та інтернет-магазини. На українській мові будуть розміщуватися всі вивіски, повідомлення, оголошення та інша візуальна інформація.

Для затвердження стандартів української мови та формування мовної політики створять Національну комісію зі стандартів державної мови. Також законопроектом передбачено призначення Уповноваженого із захисту державної мови.

Крім прийнятого за основу законопроекту № 5670-д, в ВР було зареєстровано № 5670, № 5669, № 5556 (від «Блоку Петра Порошенка»). Після рейтингового голосування спікер Андрій Парубій поставив на схвалення два законопроекти «комітетський» і «президентський», але депутати не хотіли віддавати за це голоси. У підсумку законопроект № 5556 був знятий авторами і 261 депутат проголосував за прийняття в першому читанні законопроекту № 5670-д.

ЮРЛИГА

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(22)
Бухгалтер
05.10.2018
Неужели качество оказанных услуг повысится от этого?!!!
Наталия
05.10.2018
Как будто, от этого прекратится война и мы станем жить лучше.
qwerty Наталия
05.10.2018
Ну, наше благосостояние не их забота, увы. Их цель, как всегда, разделить - и властвовать. Снова поделить народ на своих и чужих, ибо без образа врага начинают быть слишком заметны злоупотребления властей предержащих. А так всегда есть кому крикнуть - "это они во всем виноваты, это они пятая колонна и мешают нам жить хорошо!"
светлана
05.10.2018
А может надо заниматься экономикой а не дурными законами.
Світлана
05.10.2018
А хіба в ЗУ "Про державну службу" не передбачено володіння, спілкування та діловодство державною українською мовою??????
qwerty Світлана
05.10.2018
Так вони тепер весь державний та комунальний сектор хочуть підгрести! А якщо хтось не отримає сертифіката володіння мовою, то вже не буде відповідати займаній посаді (проше пана до центру зайнятості!). А буде ще цікавіше, якщо люди не зможуть державним коштом підвищити знання мови! І знову доведеться відривати від своєї мінімалки якомусь ділку від науки!
Наталія
05.10.2018
Для того щоб підтвердити володіння державної мови потрібно заплатити від 500 до 1000 грн власних коштів.
Анна
05.10.2018
А законотворцам лишь-бы бюджет деребанить.
Придумают на эту Комісію зі стандартів державної мови і Уповноваженого
выделить полста миллиона из бюджета, поставят туда своих и деньги в
кармане((((.
Анна
05.10.2018

А еще не удивлюсь если через пару лет и штрафы
введут за несоблюдение норм "мовного законодавства"(((.


Світлана Анна
08.10.2018
Анна не підказуйте, вони і так фігньой страдають
Ха-ха
05.10.2018
Чем депутаты не тешились, только б не плакали.......
ТАТКА Ха-ха
05.10.2018
ха-ха.Починати потрібно з депутатів.Щоб не було "Дарагі мои земляки" ,"Еканамічний" і тому подібне
1234 ТАТКА
09.10.2018
Ви на ютубі про "підписдець" подивіться
Світлана
05.10.2018
і коменти бажано писати українською ))
Оля
05.10.2018
ертифікат можна отримати безкоштовно ящо в дипломі про освіту оцінка "5"
злая зая Оля
05.10.2018
Поясніть, що значить "в дипломі про освіту 5"? Мається на увазі держ. іспит з ділової укр. мови?
Світалана
05.10.2018

56. Вільне володіння державною мовою також підтверджується для осіб, які мають такі документи:

1) документи державного зразка про повну загальну середню освіту, видані до 2000 року, з оцінкою “5” за складання випускного іспиту з української мови та/або української мови та літератури;

2) документи державного зразка про загальну середню освіту, видані після 2000 року, з балом про підсумкову державну атестацію з української мови не менше 10;

3) диплом молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста), бакалавра, магістра (спеціаліста) з відповідним додатком з оцінкою “відмінно” за вивчення української мови та/або ділової української мови, української мови за фаховим спрямуванням;

4) диплом бакалавра, магістра (спеціаліста) за спеціальностями українська мова та література; українська мова та література і іноземна мова; за спеціалізацією “Українська мова та література” спеціальності “Філологія”.

Світалана Світалана
05.10.2018
Особа, яка має один із зазначених у цьому пункті документів, може звернутися до уповноваженого вищого навчального закладу із заявою про видачу посвідчення на безоплатній основі. До заяви повинні бути додані копії документа про відповідний рівень освіти та всіх необхідних до нього додатків. Вартість виготовлення уповноваженим вищим навчальним закладом посвідчення відшкодовує зазначена особа.
Світалана
05.10.2018
Згідно постнова КМУ від 26 квітня 2017 р. № 301
пункт 56
Дмитро
09.10.2018

Якщо і запроваджувати обов'язкову
сертифікацію з української
мови, то тільки
в електронному вигляді
по типу ЗНО,
а не створювати
корупційні комісії та
призначати уповноважених хабарників.
З запровадженням такої
системи, не менш
85-90 відсотків державних
службовців та інших
категорій працівників, які
до них віднесені,
займуть місця в
центрі зайнятості, а
держава, як завжди,
виплатить значну суму
по безробіттю, субсидіях
та втратить обізнаний
трудовий потенціал.


Маразм та недоумство
процвітає…

Ната
09.10.2018
Яке щастя, у мене з укр.мови та літератури було "5", аж камінь з душі:)))))))
Цікаво, чим їх не влаштовує "4"? Чи зараз у нас в усіх структурах суцільні відмінники сидять? Хотіла би подивитись на оцінки з профільних предметів чиновничків, що засідають по міністрествах та відомствах, а особливо в податковій;)
Оля
06.02.2019
У мене одна колега в Луганську в дипломі на повара отрима 5 - їй сдавати екзамен не потрібно, інша у Львові у дипломі журналіста 4 - їй потрібно. Серйозно?!!!!!!!!!!!!! Ктось думає, що той повар з Лугаську краще знає мову ніж журналіст зі Львова?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд