2265 0

Чи може держслужбовець бути засновником неприбуткової громадської організації?

Нацдержслужба в роз'ясненні від 15.08.2014 р. торкнулося питання щодо можливості державного службовця бути засновником, членом правління та заступником голови неприбуткової громадської організації

В листі нагадується, що ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особам, уповноваженим на виконання функцій держави, зокрема державним службовцям, забороняється:

займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту), або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України;

входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Разом з цим, встановлена у п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» заборона стосується права осіб, зокрема державних службовців, входити до складу органу управління підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Вищезазначена законодавча заборона стосується тих випадків, коли державні службовці входять до складу органу управління чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку.

Таким чином, державний службовець може бути засновником, членом правління та заступником голови неприбуткової громадської організації, якщо не буде отримувати відповідний прибуток за результатами діяльності цієї організації.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)