Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.01.24
32443 8
Друкувати
Обране

Чиновникам в Україні перекроїли зарплати, почалася велика чистка вакансій: розкрито деталі скорочень

В Україні з 1 січня набула чинності нова система оплати праці держслужбовців, а вакансій держслужби поменшало майже на 20 тис. При цьому скорочення стосується саме порожніх вакансій, які роками "висять" у держорганах. Посади та оклади працюючих чиновників від цього можуть суттєво змінитись.

Ініціатива, як передбачається, дозволить заощадити близько 8 млрд грн бюджетних коштів, що підуть на потреби оборони. Про це розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов в ефірі телемарафону. Пише  OBOZ.UA

"В Україні до скорочення цих умовних майже 20 тис., за даними за третій квартал 2023 року, було близько 32-33 тис. вакансій. Навіщо вони трималися в органах? Щоб утримувати фонд, яким компенсувати мізерні зарплати. І завжди вважалося, що у нас роздуті штати. Ніхто не намагається порівняти штат міністерства в Україні зі штатом міністерства в звичайній країні ЄС і здивуватися, наскільки у нас маленькі штати", – зазначив Немчінов.

Проте він визнав, що кадрова проблема у держорганах існує. "Коли роками не заповнюються вакансії, щоб мати фонд оплати праці, щоб платити мінімалку людям... Вони висять роками. Зараз, коли структура оплати праці зміниться і буде гідний посадовий оклад, який залежить від виконання обов'язків, уже не буде потреби в так званих роздутих штатах", – пояснив міністр.

Він також уточнив, що законопроєкт про нову систему оплати праці чиновників наразі все ще не ухвалено. Але нові правила все ж довелося запровадити "обхідним шляхом". "Оскільки держава потребує оптимізації видатків, норми були імплементовані Міністерством фінансів для закону про держбюджет на 2024 рі ", – розповів Немчінов.

За його словами, в Україні змінюється сама суть системи оплати праці для чиновників. Раніше вони мали мізерний посадовий оклад, а решту отримували в якості надбавок. "Наприклад, у місцевих держадміністраціях, щоб виплатити хоча б мінімальну зарплату, були так звані премії та надбавки, вони становили по 300-400% до посадового окладу", – розповів Немчінов.

Тепер надбавки будуть обмежені. Наприклад, за вислугу років можна буде додавати до окладу не більше 30%. Таке саме обмеження виставляється для премій.

Немчинов додав, що з 15 січня запрацювала гаряча лінія 0 800 505 442. Звертатися можуть держслужбовці, щоб уточнити, що буде з їх зарплатами, а також посадами після скорочення. "Можливо, зміниться внутрішня структура органу виконавчої влади", – зазначив міністр.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
8
Катерина
18.01.2024
Роздуті штати в міністерствах, в рда уже останні 2 роки давали кошти під фактичну чисельність. Дивлюсь на ці реформи, до чого ж вони дореформуються?
Светлана
18.01.2024
Роздуті... можливо десь і є. Але частіше траплялося, що не хотіли їти на невисоку зарплату шляхом подалання конкурсу на державну службу з послідуючими обмеженнями. Крім того, поступове погіршення умов держслуби відібьє бажаючих. Наразі, зарплата не збільшилася суттєво. Таким чином, скоріш за все вакансій стане більше.
Наталя
18.01.2024
Аби пан "реформатор" Німчинов перед тим як стати топ-чиновником, пройшов певний шлях саме на державній службі, як і інші реформатори, то вони б розуміли, вагу надбавки за вислугу років державним службовцям, які навіть на мізерьні зарплати працювали і сумлінно виконували свої обов'язки, а не шукали де б пересидіти.
Щодо стимулюючих в розмірі 400%, про які йдеться, то це мабуть, також стосується окремих персонажів. Проте, щоб якось утримати працівників районного рівня в Києві наприклад на посадах головних спеціалістів у 2023 році заробіток мав складати до 20 тис.грн, або це 200% стимулюючих при максимальній вислузі. Після "реформи" це максимум - 18600. Нехай пан Німчинов порадить, як в Києві можна прожити на таку зарплату, при тому, що держслужбовці не мають права підробляти додатково ще десь!!! Приріст окладів в 1 рівні порівняно до 2 і 3 в рази за ту ж роботу в період війни вражає, тому і зроблено "обхідним шляхом". ЖАХ.
Ніна
18.01.2024
Да, як завжди, не справедливість. як би ж скорочували в верховній раді та міністрів та їх помічників,,,,,, о тоді б і вигода іншим, які залишилися в районах, в міста
Андрій
23.01.2024
Нічого не підвищили! Чергове дуриво!
Оклади- копійки, а висчети 19.5 процентів! Вислугу урізали! Бо по приходили НУЛІ! Зато зразу на керівні посади... Там оклади ЗДОРОВІ.
Одним словом БАРБОСИ!
Лена Андрій
23.01.2024
Нам сказали до травня брати по три дні за свій рахунок...
Анна
23.01.2024
Працюю в управлінні районному...бухгалтера взагалі получають оклад менше за всіх головних спеціалістів😠і це коли в бухгалтерії завжди багато роботи,велика відповідальність і т.п.ЯК ВОНИ ТАМ ЗВЕРХУ ПЛАНУВАЛИ ЦІ ОКЛАДИ ПРОСТО НЕ РОЗУМІЮ.....
Наталія Анна
24.01.2024
І не тільки бухгалтери...У кадровиків, які ж і провели цю "класифікацію" у дуже стислі терміни, так само оклади нижчі ніж у решти головних спеціалістів(((. У відділах по 4 - 5 людей виконують роботу, а ти один... От і вся справедливість.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×