Держава оплатить навчання за кордоном, якщо повернутися на держслужбу, - проект

Зареєстровано відповідний законопроект


ЮРЛІГА

Група народних депутатів пропонує оплачувати навчання майбутніх держслужбовців за кордоном за рахунок коштів держбюджету.

Так, стипендія на навчання за кордоном за кошти держбюджету буде надаватися на конкурсній основі громадянам, які:

- вступили до магістерських програм до провідних вузів, що увійшли до переліку 100 кращих університетів світу за рейтингом QS World University Rankings;

- вже вчаться в таких навчальних закладах за напрямками, що відповідають переліку пріоритетних реформ, затвердженому Кабміном.

Відбір студентів буде здійснюватися спеціальною комісією, а умови і порядок проведення конкурсу визначить Уряд.

З переможцями конкурсу буде укладатися договір про надання стипендій на навчання в закордонному навчальному закладі і договір застави майна, яке буде гарантією компенсації вартості навчання та інших матеріально-технічних витрат держави для відправки людини на навчання за кордон у разі невиконання ним умов договору про надання стипендій.

На таких студентів будуть покладені такі зобов'язання:

- протягом 2 років з моменту вступу успішно закінчити курс навчання за кордоном і отримати диплом;

- протягом 3 місяців після закінчення навчання повернутися в Україну;

- протягом 6 місяців після повернення в Україну працевлаштуватися до державної або патронажної служби;

- звітувати до певного координаційного органу про результати навчання, терміни повернення в Україну та працевлаштування;

- пропрацювати на державній або патронажній службі не менше 3 років.

Якщо студент після повернення в Україну протягом 6 місяців не зміг самостійно працевлаштуватися на держслужбу, Кабмін зобов'язаний надати йому на вибір 2 вакантних посади категорії «В». При цьому конкурс на зайняття посади не потрібно буде проходити.

У разі відмови особи від працевлаштування на держслужбу необхідно буде компенсувати вартість навчання та інші матеріально-технічні витрати країни з урахуванням інфляції.

На думку авторів законопроекту, таким чином вдасться залучити на держслужбу молодь, що буде сприяти прискоренню реалізації реформ, з огляду на отриманий зарубіжний досвід.

Законопроект № 7008 «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо надання стипендії для навчання осіб в провідних навчальних закладах світу і подальшого вступу на державну службу» зареєстрований у Парламенті 28 липня 2017 року.Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (5)
Сергей
04.08.2017
Нашли способ учить своих детей за счёт государственных средств.
Лінк Сергей
04.08.2017
Також про це подумав.
masya Сергей
04.08.2017
почему то других мыслей не возникло....
Сергій Сергей
04.08.2017
Я так же подумав))
LEXXX
04.08.2017
Для початку було б добре, по-державницьки, використовувати магістрів (к.н/д.н.) держуправління на яких держава також витрачає не маленькі гроші. А то ходять потім дипломовані спеціалісти (переважно з немаленьким досвідом роботи в ОДВ) і не можуть працевлаштуватися навіть в ті ОДВ, що їх направляли на навчання. Причини різні - зміна керівників, скорочення і т.п. Звичайно, як і в інших, ВУЗах, не всі випускники НАДУ отримали там високі знання, але можна ж хоча б топ-20 випускників за рейтингом працевлаштовувати у вищі ОДВ (АПУ, секретаріат КМУ, апарити ВРУ, РНБО). Але це, чомусь не цікаво краще оголосити конкурс на посаду головспеца для, якої достатньо бакалавра взагалі БЕЗ досвіду роботи http://www.president.gov.ua/administration/vakansiyi/umovi-provedennya-konkursu-na-zajnyattya-vakantnoyi-posadi-g-3
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі