Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
16275 21
Друкувати
Обране

Голова НАДС закликала представників ОТГ працевлаштовувати в громади професійних держслужбовців, які вивільняться після ліквідації адміністрацій

Наталія Алюшина взяла участь у онлайн-форумі нового місцевого самоврядування, який відбувся 26 листопада, за ініціативи Асоціації ОТГ. Зустріч була присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування та децентралізації.


Голова Агентства зазначила, що в НАДС дуже занепокоєні долею державних службовців, які будуть вивільнені у зв’язку із змінами адміністративно-територіального устрою. І закликала представників ОТГ посилити свої громади професійними кадрами.

«Доля кожного державного службовця важлива для НАДС. Ми знаємо, як складно зараз знайти кваліфікованих і професійних спеціалістів. І ми не можемо допустити даремного витрачання державних ресурсів, оскільки на добір та навчання таких людей було докладено чимало зусиль. Тож зверніть увагу на людей, які ось-ось будуть вивільнені. А це майже 15 тисяч державних службовців! Заберіть собі за можливістю професіоналів,  які зможуть посилити ваші територіальні громади», - зазначила Наталія Алюшина. 

Крім того, Голова НАДС наголосила на важливості доопрацювання законопроєкту «Про службу в органах місцевого самоврядування». Вона зазначила, що служба в ОМС потребує реформування на однакових підходах з державною службою. В 2015 році проект закону «Про державну службу» разом із законопроєктом про службу в ОМС було подано до ВРУ. Однак прийнятий був, на жаль, лише Закон «Про державну службу». Але ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» є не менш важливим, адже він передбачає врахування Європейських принципів належного врядування. А саме:

  • призначення громадян на посади на основі відкритого конкурсу та чітких вимог до посади (освіта, досвід);
  • деполітизація служби в ОМС;
  • можливість кар’єрного просування та переведення з держслужби в ОМС і навпаки;
  • підвищення соціальної захищеності, гарантування державою мінімального рівня посадового окладу та забезпечення достатнього рівня заробітної плати.

Тож необхідно повернутися до питання прийняття нової редакції ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» на основі напрацьованого НАДС разом з асоціаціями законопроєкту. НАДС готове до співпраці з асоціаціями для підготовки такої ініціативи разом з профільним комітетом та урядом.

Наразі ж НАДС постійно проводить зустрічі та перемовини з представниками ОТГ, асоціаціями, Державною службою зайнятості, Міністерством регіонального розвитку. На основі спільних напрацювань НАДС пропонує наступні заходи, щодо оптимальнішого впровадження реформи ОМС:

  • навчання за тими програмами, що є затребуваними в працівників, які можуть змінити місце роботи;
  • формування реєстру таких осіб для швидкого інформування про вакансії та можливість переведення;
  • підготовка офіційних роз’яснень НАДС з питань державної служби та служби в ОМС;
  • об’єднання зусиль територіальних органів НАДС та їх співпраця з місцевими Центрами зайнятості – робота з людьми на місцях.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(21)
Енгрібьорд
01.12.2020
"Доля кожного державного службовця важлива для НАДС" Що ми будемо робити з приводу "вивільнення" майже 15 тис. держслужбовців? Ну... мабуть, нічого. Закличемо, щоб про них подбали місцеві громади!
Тетяна
01.12.2020
И зачем лить крокодиловы слёзы, пани Наталия? Снявши голову по волосам не плачут
Маша
01.12.2020
А працівники місцевих рад, які скорочуються нікому не потрібні? Про них ніхто не піклується? Навіть Закон десь загубився на підписі і ніхто не переймається!!!!!!!
Олександр
01.12.2020
Типу алюшиній хтось віре... Пані Наталіє, вам сподобалася ваша зарплата за жовтень? Експеримент вдався?
Катерина
01.12.2020
Ніхто про державних службовців і не думає у громаді(дивлячись по нашій громаді) нам місця не буде 100 відсотків, там штат у 3 раза більший ніж у РДА там всі свої брати, куми, друзі.Що говорити установчої сесії після виборів ще не було, ще командує бувша районна рада добирає скудний бюджет району
123
01.12.2020
ми йшли на вибори зі своєю командою, а вони нам не допомагали, бо їм забороняє закон, то й брати не будемо)
Аліса 123
01.12.2020
123...сумно, що є така людина, як ви. підла і продажна. одне знайте - Земля кругла.
йцукен Аліса
01.12.2020
Це, напевно, був сарказм.
123 Аліса
01.12.2020
о Ви з тексту, який характеризує позицію "хазяїв" отг судите, саме таку відповідь ми й почули, і зайвий раз переконались, що зломаного гроша не варті )
Юлія
01.12.2020
Можна конкретно сказати, куди нам усім, звільненим, піти? Хоча, ми вже й так зрозуміли....
)))
01.12.2020
В минулому році було скорочення так само людей викинули і все, робочих місць як не було так і не буде. НАДС КМУ обмежаться ось такими заявами і на цьому все. Та і місцеве самоврядування не повинно за ними підчищати у громади заберуть ну максимум 10%, а то іще менше, а решта на всі чотири сторони. Самі ж знищили систему державної служби, а тепер "заберіть"
Похмурий )))
01.12.2020
От-от! Цілком підтримую! В колишньому (до березня 2020) держслужбовець. Перед скороченням (ліквідація) співали, що всіх працевлаштують, але булька з носа. Коли ж зараз скорочення знову та сама пісня і знову про людей так само подумають як і 10 місяців тому, "думалки" ж ті самі залишились. Щодо працевлаштування, то новообраний голова нашої ОТГ (новостворена) непроти взяти держслужбовців, проте дійсно і в райраді і сусідніх сільських радах теж є непогані спеціалісти, а тому всіх всіх не можливо фізично працевлаштувати, тим більше, що одним із "лозунгів" децентралізації було скорочення витрат на утримання апаратів ОМС та органів виконавчої влади.
1234
01.12.2020
Зрозуміло мабуть всім: все робиться для того, аби зменшити кількість держслужбовців. Будуть менші витрати з ДБ. Крім того економія на сільських радах, котрі просто ліквідують. А про людей вже давно ніхто не думає. Все то-крокодилячі сльози. Віра в державу вже давно пропала. Спасайся хто як може. А в громади наберуть таких, ким можна легко управляти і котрі будуть всього боятися. Або свої очі і вуха.transparent_pxl.png
1234
01.12.2020
Через пару місяців буде рік, як звільнили держслужбовців управлінь і відділів АПК та економіки. У них закінчаться виплати із центру зайнятості. Хоча б комусь в НАДС прийшло в голову поцікавитися, як і за що будуть жити далі ці люди. Найлегша відповідь - вони вже не державні службовці. От все. Аби тільки в трудову внесли відповідний запис і за поріг вигнали, дальше живи як хочеш.
Niki
01.12.2020
Ай, маладец! Їй залишилося тільки "закликати"... Рехворматори хрєнові!
Ольга
01.12.2020
Подивіться інтерв'ю депутата Корнієнка.Говорить -" за минулий рік теж було скорочено 20000 службовців РДА. Впринципі цей процес безболісно пройшов".Серйозно?Для депутатів може і безболісно, а для сімей тих службовців?
Anton Ольга
01.12.2020
Всегда есть Польша, Чехия, Германия, Италия. Сам был там и поверьте зп больше в 3 раза была (по 8 часов работал) и стоимость продуктов, одежды там дешевле, чем у нас. Не на много, но дешевле. Жилье дороже это факт. Плюс надо будет смириться с тем, что придется работать за неквалифицированной работе и начинать сначала, но учить язык, учить специальность и вперед.
Ikar Ольга
01.12.2020
То треба під ВР було...он ФОПи вийшли і свої темні схеми залишили
Олександр Ольга
02.12.2020
Немає депутата корнієнка, є саша бабада, який куре айкоси та відтягується з арахамією
Ikar
01.12.2020
Там вже всі свої пристроєні, чи НАДС не в курсі?
Наталія
03.12.2020
Закликуни з НАДС ! А ви були на місцях? Ви були у нас в провінції ? Та в новостворені ОТГ уже черги стоять з кумів-братів-сестер- коханок і т.ін. А ще лишаються працювати ті, у кого язики гарно вміють шліфувати м"які місця керівництва. І тільки вони, обрані всіма неправдами царьочки, будуть вершити долі. Справжніх професіоналів,людей , які перш, ніж виконати, думають, звільняють в центр зайнятості. І це стосуєть як держслужби, так і органів місцевого самоврядування.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд