Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.11.21
2580 3
Друкувати
Обране

Наталія Алюшина: Реформа оплати в державному секторі – це виклик, якому 30 років

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина виступила одним з ключових спікерів діалогу «Реформа оплати праці на державній службі в Україні». Над вирішенням цього важливого питання розмірковували і дискутували провідні політики, експерти та науковці.

«Реформа оплати в державному секторі – це виклик, якому 30 років. Це питання з охопленням у більш ніж 200 тисяч посад держслужби в державних органах всіх рівнів. І ні для кого не секрет, що наразі на державній службі система оплати праці є непрозорою, незрозумілою та розбалансованою. Наведу декілька аргументів. Надзвичайно чутливим питанням є оплата праці державних службовців, оклад яких становить менше мінімальної заробітної плати. До того ж, існує практика встановлення надмірних стимулюючих виплат. Немає унормованого підходу до планування видатків на оплату праці. Як бачимо, це величезний комплекс питань, які дійсно потребують вирішення. І мова йде про реальну та дієву реформу, а не про зміну чи підміну понять. Так, це складно, і НАДС постійно стикається з супротивом. Але наша команда робить все можливе, щоб реформа системи оплати праці державних службовців відбулася», - підкреслила Голова Агентства.

Що ж саме пропонується новою моделлю оплати праці державних службовців:

  • чітка та прозора структура заробітної плати з обмеженими преміальними виплатами на рівні до 30% та сталою часткою заробітної плати на рівні 70%;
  • встановлення окладів на основі класифікації посад та наближення їх рівня до оплати праці у приватному секторі. Це дасть змогу державній службі бути конкурентною на ринку праці та залучати кваліфікованих спеціалістів.

Щодо термінів впровадження реформи, то, як зазначила Наталія Алюшина, згідно з дорученням Прем’єр-міністра України класифікацію заплановано завершити до 1 червня 2022 року. А починаючи з 2023 року планується запровадити нову модель оплати праці державних службовців в усіх державних органах.

Джерело:
НАДС
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
таня
30.11.2021
сколько лет о этом говорят, и никак вопрос не сдвигается с места. кто может регулирет зарплату себе по 450% премии от оклада. а кому вообще минималку платят. как была не справедливость. так осталась. если бы хотели, то давно бы сделали коэфициент при повышении минималки, что ли. уже 268 постанова устарела, давно ее заменить надо.
Толик
30.11.2021
Краще б повернули пенсію 80% хоча б не керівним особам!
Володимир
27.12.2021
Алюшина - це вирок для системи оплати праці і державної служби в цілому. За її каденції державна служба послідовно руйнується, реформа зупинена, а НАДС перетворилося в шапіто з необгрунтованими звільненнями співробітників, безглуздими опитуваннями і балачками. Про рівень "любові і довіри" до її "здобутків" свідчить блокування та видалення коментарів на сайті. Другий рік кумовства і легалізації позаконкурсних призначень. Реформа оплати праці від Алюшиної - це захмарні заробітні плати посадовцям категорії А за рахунок економії фонду на рядових державних службовцях. Ганьба!
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі