Наталія Алюшина: Реформа оплати в державному секторі – це виклик, якому 30 років
«Реформа оплати в державному секторі – це виклик, якому 30 років. Це питання з охопленням у більш ніж 200 тисяч посад держслужби в державних органах всіх рівнів. І ні для кого не секрет, що наразі на державній службі система оплати праці є непрозорою, незрозумілою та розбалансованою. Наведу декілька аргументів. Надзвичайно чутливим питанням є оплата праці державних службовців, оклад яких становить менше мінімальної заробітної плати. До того ж, існує практика встановлення надмірних стимулюючих виплат. Немає унормованого підходу до планування видатків на оплату праці. Як бачимо, це величезний комплекс питань, які дійсно потребують вирішення. І мова йде про реальну та дієву реформу, а не про зміну чи підміну понять. Так, це складно, і НАДС постійно стикається з супротивом. Але наша команда робить все можливе, щоб реформа системи оплати праці державних службовців відбулася», - підкреслила Голова Агентства.
Що ж саме пропонується новою моделлю оплати праці державних службовців:
- чітка та прозора структура заробітної плати з обмеженими преміальними виплатами на рівні до 30% та сталою часткою заробітної плати на рівні 70%;
- встановлення окладів на основі класифікації посад та наближення їх рівня до оплати праці у приватному секторі. Це дасть змогу державній службі бути конкурентною на ринку праці та залучати кваліфікованих спеціалістів.
Щодо термінів впровадження реформи, то, як зазначила Наталія Алюшина, згідно з дорученням Прем’єр-міністра України класифікацію заплановано завершити до 1 червня 2022 року. А починаючи з 2023 року планується запровадити нову модель оплати праці державних службовців в усіх державних органах.