Нацдержслужба: про відновлення держслужбовця, звільненого під час мобілізації

Нацдержслужба в роз'ясненні від 15.08.2014 р. торкнулося питання щодо прийняття (повернення) на дерслужбу громадян після звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.


Нацдержслужба поділяє позиції з цього питання Мінсоцполітики (лист від 05.08.2014 р. 8668/0/14-14/06) та Держпраці стосовно поновлення роботодавцем на роботі (посаді) у зв'язку із набранням чинності Законом України від 20.05.2014 р. 1275-VII державних службовців, які у період з 18 березня 2014 року по 07 червня 2014 року були звільнені з посад на підставі п. 3 ч. 1 ст. 36 КзоТ, у зв'язку з призовом працівника на військову службу.

Таке поновлення, на думку Нацдержслужби, здійснюється шляхом скасування наказу про звільнення та внесенням відповідного запису до трудової книжки державного службовця, з метою реалізації встановлених законом гарантій для громадян, залучених на час виконання державних обов'язків.

Про факт скасування наказу про звільнення роботодавець зобов'язаний повідомити працівника шляхом направлення йому за місцем реєстрації (фактичного проживання) листа із долученням копії наказу.

Окрім цього, роботодавець у наказі про скасування наказу про звільнення зазначає про припинення працівником виконання посадових обов'язків у зв'язку з призовом на військову службу по мобілізації терміном на один рік з дня залишення роботи та виплату компенсації.

Порядок компенсації з Державного бюджету України підприємствам, установам, організаціям середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, підготовлено Мінсоцполітики України та після його узгодження із заінтересованими органами буде подано в установленому порядку на розгляд КМУ.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі