Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.10.21
5746 0
Друкувати
Обране

Щодо покладення виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби

Пунктом 3 частини третьої статті 13 Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон) передбачено, що НАДС видає у випадках, встановлених законом, нормативно-правові акти з питань державної служби, надає роз'яснення з питань застосування цього Закону та інших нормативно-правових актів у сфері державної служби.

Згідно із частинами сьомою, восьмою статті 31 Закону з метою безперебійного функціонування державного органу одночасно з прийняттям рішення про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби до призначення особи на таку посаду суб'єкт призначення може прийняти рішення:

1) про тимчасове покладення виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби категорії "А" на одного із заступників або на одного з керівників самостійних структурних підрозділів цього державного органу;

2) про тимчасове покладення виконання обов'язків за вакантною посадою керівника самостійного структурного підрозділу на одного із державних службовців, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу;

3) про тимчасовий розподіл обов'язків за іншими вакантними посадами державної служби між державними службовцями, які працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу.

Строк тимчасового виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби не може перевищувати три місяці. На час виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби здійснюється виплата, передбачена частиною четвертою статті 52 Закону, крім випадку покладення виконання обов'язків на відповідного заступника.

Рішення, передбачене пунктом 2 частини сьомої статті 31 Закону, на думку НАДС, може бути прийнято за умови відсутності посади заступника керівника самостійного структурного підрозділу у державному органі або якщо така посада є вакантною.

Отже, суб'єкт призначення може прийняти рішення про тимчасове покладання виконання обов'язків за вакантною посадою керівника структурного підрозділу на одного із державних службовців цього структурного підрозділу.

На думку НАДС, виконання обов'язків за вакантною посадою керівника структурного підрозділу, у разі наявності посади заступника такого керівника, доцільно покласти на заступника керівника структурного підрозділу.

Постановою Верховної Ради України від 12 вересня 1991 року N 1545-XII "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" встановлено, що до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.

Разом з тим питання щодо покладення виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби врегульоване статтею 31 Закону.

Отже, при вирішенні питання щодо покладення виконання обов'язків за вакантною посадою державної служби застосовуються положення Закону.

Джерело:
Лист Нацагентства з питань державної служби від 08.07.2021 р. N 4636/13-21
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі