Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.11.23
1448 0
Друкувати
Обране

Щодо виплати одноразової винагороди державному службовцю, якого нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України

Пунктом 4 частини першої статті 53 Закону N 889-VIII "Про державну службу" (далі - Закон N 889-VIII) передбачено, що за бездоганну та ефективну державну службу, за особливі заслуги до державних службовців застосовують такий вид заохочення як представлення до нагородження урядовими відзнаками та відзначення урядовою нагородою (вітальний лист, подяка, почесна грамота).

Згідно з Положенням про Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2008 року N 728 (далі - Положення N 728), Почесна грамота Кабінету Міністрів України (далі - Почесна грамота) є вищою Урядовою нагородою, якою нагороджуються громадяни України, іноземці, особи без громадянства, трудові колективи підприємств, установ, організацій, об'єднання громадян з нагоди державних, професійних свят, пам'ятних і ювілейних дат за сприяння у реалізації державної політики в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах, зокрема: державні службовці, інші працівники державних органів - за вагомий особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у професійній діяльності, високі досягнення, сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків (пункт 1).

Подання про нагородження Почесною грамотою разом з доданими до нього документами надсилається Секретаріату Кабінету Міністрів України для опрацювання фаховим структурним підрозділом у частині дотримання вимог, визначених пунктами 3 - 7 Положення N 728, та оформлення в установленому порядку висновку щодо підтримання чи непідтримання подання про нагородження. Подання про нагородження Почесною грамотою разом з доданими до нього документами та висновком подаються Департаменту кадрового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України, який готує відповідні матеріали для Комісії з розгляду питань нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (далі - Комісія) (пункт 9).

Комісія готує пропозиції щодо нагородження або відмови у нагородженні Почесною грамотою, про які голова Комісії інформує на засіданні Кабінету Міністрів України для прийняття ним протокольного рішення.

Почесну грамоту підписує Прем'єр-міністр України (пункт 10).

Нагородженим Почесною грамотою працівникам органів виконавчої влади та інших державних органів, умови оплати праці яких визначені актами Кабінету Міністрів України, виплачується одноразова винагорода в розмірі п'ять тисяч гривень.

Виплата одноразової винагороди проводиться в межах фонду оплати праці відповідного державного органу, підприємства, установи та організації (пункт 13).

Відповідно до статті 46 Закону України від 27 лютого 2014 року N 794-VII "Про Кабінет Міністрів України" організаційною формою роботи Кабінету Міністрів України є його засідання (частина перша).

Засідання Кабінету Міністрів України стенографується, його рішення оформлюється протоколом, який є офіційним документом (частина восьма).

Згідно з § 27 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року N 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року N 1156), протокольні рішення Кабінету Міністрів доводяться до виконавців у формі витягів з протоколу засідання протягом одного робочого дня з моменту підписання протоколу (пункт 2).

Зазначаємо, що відповідно до пунктів 80 - 83 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року N 55 (далі - Типова інструкція), накази (розпорядження) видаються як рішення з організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового характеру. За змістом управлінської дії накази видаються з основної діяльності установи, адміністративно-господарських або кадрових питань.

Проекти наказів (розпоряджень) з кадрових питань (особового складу) (про прийняття на роботу, звільнення, надання відпустки, відрядження тощо) готує кадрова служба на підставі рішень (вказівок) керівника установи організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового характеру, доповідних записок керівників структурних підрозділів, конкурсних документів (протоколів та рішень атестаційної чи іншої комісії), заяв працівників, трудових договорів та інших документів.

Проекти наказів (розпоряджень) з кадрових питань (особового складу) візуються працівником кадрової служби, який створив документ, та його керівником, а також залежно від видів наказів посадовими особами структурного підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, бухгалтерської служби, іншими посадовими особами, яких стосується документ.

Уповноваженою особою юридичної служби обов'язково візуються проекти наказів нормативно-правового характеру, а також накази з кадрових питань (особового складу).

Пунктом 85 Типової інструкції передбачено, що накази (розпорядження) підписуються керівником установи або державним секретарем міністерства (керівником апарату установи) з питань, що належать до його компетенції. У разі відсутності відповідного керівника накази (розпорядження) підписуються посадовою особою, яка виконує його обов'язки.

Пунктом 99 Типової інструкції визначено, що у кожному пункті наказу (розпорядження) з кадрових питань зазначається підстава для його видання.

Таким чином, державному службовцю, якого нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, виплачується одноразова винагорода відповідно до пункту 13 Положення N 728. Підставою для видання відповідного наказу (розпорядження) про виплату такої винагороди є пункт 13 Положення N 728 та відповідний витяг з протоколу засідання Кабінету Міністрів України.

Лист НАДС від 19.10.2023 р. N 5585/10.3-23

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі