Інформація по темі "" | Публікації по тегу
17.12.20
31027 12
Друкувати
Обране

Уряд розпочав реорганізацію РДА ліквідованих районів

Уряд продовжує створювати нормативну базу для завершення децентралізації. Затверджені документи, завдяки яким в Україні розпочався процес утворення та реорганізації районних державних адміністрацій. Відповідне розпорядження було прийнято Кабінетом Міністрів України 16 грудня.

Під час засідання Уряду також ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі передача майна, прав та обов'язків РДА, що припинили роботу у зв’язку зі зміною адмінтерустрою.

«Оскільки райдержадміністрації формують проекти районних бюджетів і подають на затвердження райрадам, питання упорядкування системи РДА відповідно новому терустрою сьогодні вкрай актуальне. Рік закінчується і у наступний рік нові райони мають увійти з бюджетом. Від цього залежить повноцінне функціонування районів», — наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Нагадаємо, що в результаті децентралізації влади в Україні Урядом та Верховною Радою створено 1469 територіальних громад замість 11,5 тисячі і утворено 136 районів замість 490. Разом із скороченням кількості районів має відбутись і скорочення кількості районних державних адміністрацій.

Досі порядок утворення та ліквідації районних державних адміністрацій не було визначено законодавством, а отже, не було правових підстав для проведення  їх реорганізації. 6 грудня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», який дозволить привести їх систему у відповідність до нового адмінтерустрою.

Передбачається, що 320 районних державних адміністрацій буде реорганізовано через  приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів, а ще із 40 будуть утворені 13 РДА в нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація.

Процес реорганізації РДА координуватиме обласна державна адміністрація. Голова ОДА має протягом 20 днів утворити комісії з реорганізації та затвердити їх персональний склад.

Комісії, зокрема, відповідатимуть за державну реєстрацію нових РДА та реорганізацію старих, інвентаризацію та передачу майна, складання та подання фінансової та бухгалтерської звітності, переведення працівників.

Джерело:
КМУ
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
12
Район
17.12.2020
А що буде з УСЗН ліквідованого району?
керр Район
17.12.2020
на першому етапі приєднають до рда, а на іншому "переділять" на Нацсоцслужбу
цікаво і нам
17.12.2020
цікаво і нам
бух.
17.12.2020
Я не бачу в розпорядженні КМУ жодного рядка про передачу майна. Таке враження, що дана стаття не зовсім відповідає змісту розпорядження.
Марія
17.12.2020
Про майно окремо затверджений Порядок
????????
17.12.2020
А що з працівниками,плавно перейдуть в нові структури,чи знову викинуть на біржі чергову партію безробітних?Але якщо не скоротять,то ,получається, в нас адмінапарат збільшиться знову в рази -і ОТГ і колишні РДА.....
123
17.12.2020
А Як бути з тими працівниками які у декретній відпустці?
12
17.12.2020
І з тими прицівниками, які збираються в декрет?
Оля
18.12.2020
А хтось знає, що з ДПІ ? Цікавлюсь, бо ПДФО по районах області надсилаю.
Ірина
18.12.2020
А де цей Порядок про передачу майна?
000 Ірина
18.12.2020
16.12. розглядали на засіданні КМУ постанови на сайті нема так як і інформації про її прийняття. По майну, принаймні те що було в проекті постанови, порядку якогось конкретного нема майно переходить до правонаступника все так само як і по процедурі ліквідаціїреорганізації яка описана в цивільному кодексі. Передача майна з державної власності в комунальну згідно закону здійснюється за рішенням КМУ
Лідія
28.12.2020
Однозначно Порядок повинен бути на рівні області району такі рішення не приймаються. Чекаємо Порядок
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі